הרב מנחם פרומן, רבה של תקוע, הלך הערב לעולמו אחרי מחלה קשה • עד הרגע האחרון ניסה לקדם פעילות "ארץ שלום" ולהגיע להסכם שלום עם הערבים על בסיס דתי

הרב מנחם פרומן בוגר ישיבת מרכז הרב, ישיבת הכותל וישיבת איתרי, הוסמך לרבנות על ידי הרב שלמה גורן והרב אברהם שפירא, ושימש כרב היישוב תקוע. הערב, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, נפטר הרב פרומן, בביתו. לפני למעלה משנתיים התגלתה מחלת הסרטן במעי, ומאז גילויה עבר הרב טיפולים והמשיך להקדיש זמן למתן שיעורים בישוב ולעבודתו התורנית.

בנוסף המשיך הרב לקדם פעילות "ארץ שלום" לקידום השלום עם הערבים, באמצעות מפגשים עם מנהיגים מוסלמיים, בניסיון להגיע לשלום על בסיס דתי.

גישתו לעם הערבי זכתה לתגובות מעורבות, במיוחד לאחר שנפגש עם יאסר ערפאת ברמאללה, וניהל שיחות אישיות עם אחמד יאסין, ואף נסע לפגישה עם נשיא טורקיה ארדואן כדי לדון בפרשת המרמרה.

הרב מנחם פרומן עם קבוצה של מוסלמים יהודים ונוצרים, שהתכנסו ב- 11 בנובמבר 2010 לתפילה משותפת לגשם.
הרב מנחם פרומן עם קבוצה של מוסלמים יהודים ונוצרים, שהתכנסו ב- 11 בנובמבר 2010 לתפילה משותפת לגשם.

כמתנחל ספג ביקורות רבות על גישה זו ולמרות הכל המשיך להתגורר בתקוע שמעבר לקו הירוק והיוה פרדוקס לא ברור בעיני רבים מהציבור. באחד הראיונות לערוץ 7 אמר הרב: "כשאני מסתכל על המהומות בעולם הערבי, אני לומד מהם שיעור באמונה." הוא הסביר "האמונה מחייבת אותנו לחכות ולהסתכל, להיות פתוחים, להיות מוכנים להפתעות. כי יש משהו שהוא גבוה יותר, אולי מה שיקרה בעולם שלנו זה לא מה שאנחנו מתכננים ורוצים. זה מה שאני לומד מהמהומות בעולם הערבי שמסביבנו. אני ממשיך לצפות לישועה  גם באופן לאומי וגם באופן פרטי כולנו מצפים לישועה".

אתמול בלילה, הגיעו לחצר ביתו כמאתיים מתלמידיו לשיעור בספר הזוהר, הרב היה מחוסר הכרה והתלמידים קיימו במקום התוועדות וניגונים שכעת מהווים את פרידתם מהרב.

הרב פרומן הותיר אחריו אישה ועשרה ילדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.