"הרב" מעפולה נשלח ל-9 שנים בכלא

הרב יעקב דויטש, הורשע היום על ידי בית המשפט בעבירות שביצע בנערים ונערות, הרב נשלח היום (רביעי) לתשע שנות מאסר. הרב הבטיח לנערה: "זה יעביר לך אנרגיה ויביא מרפא למחלה שלך"

רב קהילה בעפולה הרב יעקב דויטש, הורשע היום על ידי בית המשפט בעבירות שביצע בנערים ונערות,  הרב נשלח היום (רביעי) לתשע שנות מאסר.

השופט תאופיק כתילי מבית המשפט המחוזי בנצרת גזר עליו שלוש שנות מאסר על תנאי.

על פי גזר הדין עולה כי דויטש, ששימש כרב קהילה בעפולה הואשם לפני שלוש שנים בעבירות החמורות, יידרש גם לפצות את הנפגעים.

לפני כשנתיים הוגש נגד דויטש כתב אישום חמור בגין עבירות חמורות בנערים ובנערות שהיו בגילאי 13-15 בשעת המעשה, הנאשם  דויטש כפר באשמה, אך בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע אותו בעבירות לפני כשנה וקבע כי דויטש ניצל את מעמדו הדתי.

בכתב האישום  מפורט מקרה מקרה בו הורה לנערה חולה שהייתה  כבת 15 לעשות מעשים שלא על פי ההלכה "זה יעביר לך אנרגיה ויביא מרפא למחלה שלך". לאחר שהבריאה, חידשו השניים את הקשר ביניהם . לפי כתב האישום, אחד מאותם מפגשים נערך בבית הכנסת שבמקום מגוריו של דויטש.

 

במקרה נוסף, ניצל דויטש את מרותו כרב – אילץ קטין לעשות מעשים חמורים. אירוע אחר  התרחש כשדויטש התבקש לברך נער כדי שזה ימצא מסגרת לימודים חדשה. לשם כך, הוא ביקש לשהות בבית משפחתו של המתלונן בימי חג הסוכות – ובאחד הלילות ביצע בו עבירות.

 

הוריו של אחד הצעירים שנפלו קורבן למעשיו של דויטש, הביעו זעזוע רב מהתנהגותו עם הגשת כתב האישום: "אלו מעשים קשים מאוד בילדים, חברי קהילות גדולות בעפולה ובארץ סמכו את ידיהם על פסיקותיו ומתברר שהוא התעלל  בילדים וביצע בהם מעשים שלא ייעשו".

"אנחנו בהלם שאדם כזה אחראי לעבירות נגד התורה הקדושה. תחת הגלימה שלו הוא ניצל את מעמדו בתור מקובל. הוא ואנשיו הרסו את המשפחות והאשימו אותנו שכולנו חולי נפש", הוסיפו ההורים. "כל אחד שנפגע, בעיקר בקהילה החרדית והדתית, צריך לא להתבייש – אלא לקום ולהתלונן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.