הרב משה יוסף מתנער: "אוסר על פרסום הקלטת" – בפנים המכתב (וידאו)

פרסום הקלטת הלוהטת לא פסחה על בית משפחת יוסף • הרב משה יוסף במכתב מאיים ל'ערוץ 2': "אוסר על שידור הקלטת מעתה" • "פרסום הקלטת עבירה פלילית". בפנים המכתב

הציבור החרדי הספרדי עדיין שרוי בתדהמה תחת רושם פרסום הקלטות שפורסמו השבוע ב'ערוץ 2' מהם עולה כי מרן הרב עובדיה יוסף החליף את נאמנו אלי ישי בעקבות לחצים כבדים שהופעלו עליו. ההקלטות נחשפו כחלק מהמאבק בין ישי לבין ליו"ר הנוכחי אריה דרעי.

צפו בדיווח של יאיר שרקי על הקלטת

ע"פ הדיווח של העיתונאי מני גירא ב'קול חי', במכתב ששיגר עורך דינו של הרב משה יוסף, בנו ונאמן ביתו של הגר"ע זצ"ל, לחברת חדשות 2 הוא אוסר על שידור הקלטת מעתה. לטענתו, מכוח זה שהוא מחזיק בבעלות ובזכויות יוצרים החוקית של הצילום, לא ניתן אישור לשידורו. את הקטע צילם אחד מבני משפחתו.

צפו במכתב:
מכתב

עוד דווח כי הרב משה יוסף דורש את הסרת הקלטת מכל אתרי האינטרנט, כיון ששידורה בוצע בצורה לא חוקית וללא קבלת רשותו. לדבריו, מי שישדר החל מעתה את הסרטון או ישאירו לצפייה באתר שבבעלותו, יתבע לאלתר.

בהקלטה שנחשפה מתועדת שיחה בין הרב יוסף לכמה מקרובי משפחתו ועוזרו המסור, צבי חקק.

בשיחה התייחס הרב יוסף לאפשרות שדרעי יחזור להנהגת ש"ס והעריך, "אם ישימו אותו בראש הרשימה שלנו, 30-40 אחוז יברחו לנו". הרב יוסף ציין כי אין בכוונתו להחליף את ישי, "אם יש לי מישהו ישר, שעושה הכל מה שאני אומר לו. איך אני יכול לבגוד בו כשהוא שומע לי בכל דבר".

הרב יוסף הוסיף מילים קשות על דרעי ואמר, "שפטו אותו בבית משפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מישהו מקבל שוחד?" הרב הוסיף והסביר, כי דרעי עצמאי מדי, "אני יודע מהניסיון שעבר, אריה עצמאי מדי. כמה פעמים דיברתי אתו, לא רצה לשמוע".

מרן הרב עובדיה יוסף התייחס למקרה שבו דרעי הוציא את אחד מבני המשפחה מעמדה כלשהי, וכינה אותו "רשע". הוא אף סיפר שאשתו, הרבנית, "בכתה בדמעות שליש" בעקבות המקרה. הרב יוסף הוסיף, כי אם דרעי רוצה "שיעשה לו מפלגה אחרת", והדגיש, "אני לא יכול לבגוד באלי ישי".

ישי מגיב לקלטת ועל שפיכת דמו בראיון סוער ונרחב בקול ברמה
[alooma ref="86976c1ff4ae71f2d2547517e63ccbb4.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב יוסף אוסר לפרם את קלטת שמגלה את האמת על דרעי וגם על יוסף
  ראה חברך דע מי אתה הרב יוס, סוף סוף מתגלה האמת ע בית יוסף
  וכפי שנהוג בית יוסף מסתירים את האמת, מכשרים את דרעי בכשרות
  ית יוסף , מכשירים כל דר כל חזירים
  תתבישו כף מעור עיניחכמים עליכם נמר

  הרבנית אבייל |
  הגב
 2. לא יעזור, גמרנו, הבנו שדרעי רשע, ושדרעי לא שמע למרן.

  מצווה לברוח מאיש זה כמפני אש…

  תלמיד מרן |
  הגב