הרב נויגרשל בראיון בנושא גיוס בחורי הישיבות: "אם המדינה תחייב את האדם לפעול כנגד מצפונו היא תעמוד בשורה אחת עם האינקוויזיציה ועם רוסיה הצארית" • "האם יש בעולם טמטום יותר גדול מלהלחם בחיל לומדי התורה שמחזיק את העולם?"

הרב מרדכי נויגרשל, יו"ר ארגון "יהדות מזוית שונה", התראיין לפני שעה קלה ברדיו 'קול ברמה' בנושא הבוער של גיוס בני הישיבות לצה"ל וההסתה החמורה נגד הציבור החרדי.

 הרב נויגרשל, מגדולי הדוברים והמסבירים של הציבור החרדי, אמר בין השאר: "אם זה לא היה עצוב זה היה מאוד משעשע… כל פעם מוצאים מושג והוא הופך להיות חי נושא את עצמו. פעם "הדרת נשים" פעם "שוויון בנטל". זה שטבע את המושג הזה הוא קרל פופר מגדולי הפרופסורים אצל הגויים אומר. אתה לא יכול לדרוש שיויון בנטל אם אתה לא נותן להם גם יתרונות. למרות שלא מפיו אנו חיים, אבל זה אומר שיש לנו מה לומר גם לשיטתם. אתם רוצים שהציבור החרדי יהיה שותף לפעילות הצבאית. אבל אתם לא נושאים גם ביתרונות."

הוא הוסיף ואמר "גם בצבא אין שוויון, יש חייל קרבי המסכן את חייב ויש חיילים בעורף. אבל החייל הקרבי נושא יותר בנטל הוא מקבל גם יתרונות. בואו נראה כמה הציבור החרדי אינו זוכה להיות שותף ביתרונות, הרי כל אחד ואחד מותר לו לחיות באמונתו, ללכת ולגזול מאיתנו יתרון מרכזי זה שהחברה הליברלית והדמוקרטית אמורה לתת לכל אחד. מי שלא נושא בעול האמיתי זה הציבור שבחר בלפיד וחלק מבוחרי בנט, ואם תגידו טלו קיסם מבין עיניכם אנחנו נאמר להם טלו את כל עצי היער מביניכם. בואו נדבר על משמעות זמן לימוד תורה של מלחמה וכשאין עת מלחמה, ואם נכון שרבי חיים מוולוזי'ן אומר שלימוד התורה מחזיק את העולם, אז כל המושג של שיויון בנטל זהו טימטום ושקר אחד גדול."

עולם הפילוסופיה במשך כמעט אלפיים שנה, שואלים מה מחייב אדם לצטט לחוקים שאנשי חוקקו, ואחד מהם הגיע למסקנה תועלתית, החברה צריכה להגן על עצמה. הציבור החרדי שומר על המצוות כי הם ציווי אלוקי, וגם שומרים על החוק מכיוון שדינה דמלכותא דינא. התורה ציוותה אותנו לציית לחוק.

דינא דמלכותא דינא, ולכן אנחנו מצייתים לחוקי המדינה. אבל האם האדם שאמר את הקלישאה כי חוקי המדינה לחוקי התורה הקדיש עשר שניות לחשוב על איזה פרדוקס מטופש הוא מדבר? מה שטיפש אחד מקלקל מאה חכמים לא יצליחו לתקן. שופטי בית המשפט במשך שנים נזהרו לא להביא את הדברים לידי סתירה הנשיאה הקודם סתרה את הדברים. ראש הממשלה היה צריך להחזיר את זה לקדמותו. אם תהיה סתירה, האמונה תנצח. אם חוק המדינה יחייב את האדם לא לפעול לפי מצפונו, מדינת ישראל תעמוד בשורה אחת עם האינקוויזיציה ועם רוסיה הצארית."

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.