"לא למכור דירות לחילונים באזור חרדי"

אתר 'גלובס' מפרסם את דברי הגאון רבי יהודה סילמן שהזהיר בשיעורו השבועי שהזהיר ממכירת או השכרת דירות לחילונים באזור חרדי {'גלובס' מזועזע}

אתר גלובס מפרסם את דברי הרב יהודה סילמן שהזהיר בשיעורו המתקיים בבני ברק שלא למכור דירה לחילוני בשכונה חרדית, לטענת הרב, הסיבה היא כי "אנחנו חייבים זאת בשביל התורה והחינוך של הילדים שלנו, שלא יהיו פה טלוויזיה ואינטרנט".

כתבי גלובס מירב מורן ואודי שישון כותבים כי מעוזים חרדיים כבני ברק ושכונת מאה שערים בירושלים, אמנם אינם מהווים מושא תשוקתם של חילונים המחפשים מקום לגור בו, ועדיין, רבים סבורים כי זכות כל אדם לבחור את מקום מגוריו בכל מקום ותמיד.

והנה, בזמן האחרון רבנים מוכרים פועלים בגלוי כדי למנוע מכירה והשכרת בתים ביישובים חרדיים למשפחות חילוניות.

על פי הנכתב בעיתון, בבית הכנסת "אליהו הנביא" בבני ברק נמסר שיעור מפי הרב יהודה סילמן, כשכותרתו הוא "הזכות של הרבים למנוע נזקי שכנים ומכירת דירה לחילוני בשכונה חרדית".

בני ברק
בני ברק

הכתבים החליטו לבדוק האם נכונים הדברים והתקשרו להרב סילמן כשהם מציגים עצמם כבעלי נכס חרדים מב"ב, והם מתלבטים האם להשכיר את הנכס לחילונים שמעוניינים בדירתם בסכום גבוה, או שיעדיפו סכום נמוך ובלבד שימכר רק לחרדים, תשובת הרב סילמן היתה ברורה וחדה: "באזור שחלק גדול ממנו חרדים – בוודאי שאסור".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון עו"ד אורי רגב, אומר בתגובה ל'גלובס': "אבדה כל בושה, הרב סילמן אחד מחשובי הדיינים ביהדות החרדית נותן דרשה על האיסור למכור דירות לחילונים, כשבה בעת ידועה הדרישה התקיפה של המנהיגות החרדית לאפשר למשפחות חרדיות להשתלב בשכונות חילוניות ולהקים בהן את מוסדותיהם. זו צביעות". רגב טעון שוועדות הקבלה החרדיות לא נועדו לחסום רק את המקרה הנדיר שחילוני יבקש לרכוש דירה באיזור חרדי, כי אם להפרדה יותר מסוימת. "המטרה העיקרית לחסום משפחות מעדות המזרח ומשפחות של חרדים עובדים. הסחטנות תיפסק רק אם רבני ועדות הקבלה, שנוקטים פעילות בלתי חוקית, יועמדו לדין פלילי ומוסדות חינוך שנוקטים סינון עדתי ייסגרו או שיישלל מהם מימון של המדינה".

כשביקשו בגלובס לראיין ולשמוע את תגובת הרב סילמן הם נתקלו בחומה בצורה, מקורב של הרב סילמן הסביר: "אנחנו חייבים זאת בשביל התורה והחינוך של הילדים שלנו, שלא יהיו פה טלוויזיה ואינטרנט. זה לא נובע משנאת חילונים. גם בשכונות חילוניות לא מקבלים חרדים, והרי אנחנו לא באים ואומרים להם איך לחיות".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם סילמן הוא מחשובי הדיינים, עדיף לסגור לגמרי את המוסד הזה של הדיינים. מדובר בסוחר נדל"ן שעקץ מאות ואלפי אנשים תמימים, שקרן ומקורב לקציני משטרה.

    בני ברקי |
    הגב
  2. אדרבא, איפכא מסתברא, החריידים עלולים להשפיע לרעה על החילונים !

    חיים |
    הגב