צפו בוידאו סוער: הרב סתיו מתגונן: "גם הרב קוק ומשה רבינו סבלו רדיפות – ולא מתרגש"

 המועמד לכהונת  הרב הראשי לישראל, הרב דוד סתיו, כינס בצהריים (שני) בביתו מסיבת עיתונאים במהלכו השיב לשאלות העומדות על הפרק .

בין השאר אף התייחס להתקפות מצד גורמים רבים נגדו: "אמרתי לבתי שאנחנו כעת במלחמה, לא מתרגש מזה, גם הרב קוק ומשה רבינו סבלו רדיפות, ואני יעבור את זה"

 בענין הרבנות אמר: "אנחנו באים לעסוק בסוגייה הזו ששמה הרבנות הראשית. מדובר באחד הנושאים היותר חשובים לעתיד, אנחנו באים עם הרקורד של ארגון רבני צהר, עם הרקורד של שהם – עיר שרוב הגדול של תושביה אינם שומרי תורה ומצוות ומצד שני כל המסעדות ובתי המאפה כשרים בחברה הישראלית".

והוסיף: "יש כאן במדינת ישראל מאות אלפי אנשים שמאוד רוצים שילדיהם יתחתנו כדת משה וישראל כי הם יהודים, רק צריך שיעזרו להם להוכיח את יהדותם, אנחנו רוצים לעזור להם".

 "אנחנו מחוייבים לכללי ההלכה כפי שנפסקו ולא נסטה מהם כמלוא נימה. אני רב שמחויב לגמרי לעולם ההלכה, כך שאם השאלה היא האם אני אכיר בגיורים רפורמיים, קונסרבטיביים וכדומה התשובה היא לא". אמר הרב סתיו .

"עם זאת אנחנו חושבים שצריך להכניס נעימות להליך הגיור – לפני ואחרי תהליך הגיור. יש אלפי ילדים קטנים שלומדים במוסדות חינוך דתיים וחרדיים ומעוניינים להתגייר".

 "העובדה שאנחנו נפגשים כאן כולנו, אומר שהחברה הישראלית מבינה שהדבר הזה חשוב", אמר הרב סתיו, "זה התחיל בתמיכת ראשי מפלגות שהם רחוקות לכאורה מהנושא של תורה ומצוות, מדובר כאן על תנועה ציבורית רחבה מאוד. כשעוסקים בנושאים אידיאולוגיים ציבוריים יש גם מחירים אבל אני מאמין שהחברה הישראלית יודעת להבחין בין עיקר וטפל".

"אני פוגש בשבועות האחרונים אנשים מכל החוגים, אני מאוד שמח בתמיכתם של אלו שאינם שומרי תורה ומצוות. אני מועמד של החברה הישראלית כולה ובודאי שאני מרגיש בשר מבשרה של הציונות הדתית, גם שם יש דעות שונות".

בהתייחסו לנושא הכשרות אמר הרב סתיו "מדיניות הכשרות שלנו היא כזו שתנגיש את הכשרות לכל מי שרוצה לאכול כשר ומצד שני תאפשר למי שחפץ בהידור לקבל את ההידור. אנחנו מבקשים להביא למצב שהרבנות תתפקד כרגולטור".

בנושא נישואין וגירושין, אמר סתיו, "אנחנו מבקשים להקל את ההליכים הבירוקרטיים. לגבי תהליך הגירושין נעודד הסכמי קדם נישואין על ידי זה נמנע הרבה מהקשיים".

 "גם בימים האחרונים נפגשתי עם הרב דרוקמן והרב אריאל. הרב דרוקמן הוא ראש הישיבה שהכניס אותי להיות ר"מ בישיבתו ובזכותו גם השלמתי את לימודי הדיינות. אנחנו בקשר לאורך עשרות שנים. אני מאמין שאנחנו נעבוד ביחד". חתם את דבריו .

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.