הרב עדס מבהיר: ב"קול יעקב קונים עופות בכשרות הרב רובין"

בנו של ראש הישיבה הגר"י עדס שיגר מכתב לרב אברהם רובין, ראש מערכת הכשרות בד"ץ מהדרין – שבו נימק את החלטתו שלא להשתתף באירוע

יממה לאחר שהורה לתלמידו בישיבת "קול יעקב" בירושלים שלא להשתתף בחתונת בן הפייטן משה חבושה, בנו של ראש הישיבה הגר"י עדס שיגר מכתב לרב אברהם רובין, ראש מערכת הכשרות בד"ץ מהדרין – שבו נימק את החלטתו שלא להשתתף באירוע.

וכך כותב הרב יואל עדס: "שמעתי שנתפרסם אמש בכלי התקשורת כי ישיבת קול יעקב בראשות מו״ר הגאון הרב יהודה עדס שליטא אינה מאשרת שבחתונתו בני הישיבה תהיינה כשרות בדץ הרב רובין.

ראש הישיבה מכחיש במכתבו את הדברים וכותב: "להוי יודע שלא היו דברים מעולם וההיפך ההוא הנכון בישיבת קול יעקב כיום קונים עופות בכשרות הרב רובין.

וכעת הרב מסביר למה לא אישר לבחורים ללכם לאולם הזה: כל הנידון היה בבחור שרצה לעשות חתונה באולם נוף ירושלים שאולם זה מושגח ע"י הרבנות ולא ע"י הבדצים המאושרים ע"י הישיבה הלא הם א. בדץ הרב רובין. ב. בדץ העדה החרדית ג. הרב לנדא. ד. שארית ישראל, ואמנם בעל האולם התחייב למשפחה שהמוצרים יהיו של הרב רובין ובני המשפחה אף יכולים להביא משגיח מטעמם אבל הישיבה אינה מאשרת זאת כיון שמניסיון רב השנים תקלות רבות יצאו מכך ואף שישנם משגיחים ראויים אבל מכיון שאין לנו את האפשרות לבדוק מי ראוי ומי אינו ראוי (ובפרט באולמות הרחוקים הנמצאים בצפון וכדומה) לכן נעשה גדר ברור שלא עושים חתונות באולמות המושגחים ע"י הרבנות אלא א"כ מביאים קייטרינג שיש לו השגחה מאושרת מטעם הבד"ץ המאושר ע"י הישיבה ולא סומכים בזה על התחייבות של בעל האולם לגבי המוצרים אף שבני המשפחה מביאים משגיח".

לסיום, הוא מבהיר: "המכתב היה למראה עיניו של דודי מרן ראש הישיבה שליט"א ומחזק את ידי כת"ר להמשיך לעמוד על משמרת הקודש של טהרת עם ישראל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.