"בני תורה ספרדים חייבים ללמוד משנה ברורה"

8 שנים לאחר דבריו של מרן הגר"ע בכנס 'דרשו' נגד לימוד משנ"ב ע"י ספרדים, יוצא הרב בעדני בהוראה הפוכה {מרן שלל, הרב בעדני מעודד}

סגירת מעגל? שמונה שנים אחרי הסערה שהתחוללה בכנס 'דרשו' בשל דבריו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל שהתבטא: "לא ללמוד רק 'שולחן ערוך' ו'משנה ברורה' בלבד, כי בכך לא ישיגו את האמת. הרב 'משנה ברורה', עם כל כבודו, הוא היה פוסק לאחינו האשכנזים". חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני בכנס 'דרשו' בבית מרן הגראי"ל שטיינמן: "בני תורה ספרדים חייבים ללמוד משנה ברורה".

סערה התחוללה לפני שמונה שנים בכנס מרכזי של ארגון "דרשו' שם נאם מרן הראשל"צ הגר"ע יוסף זצ"ל והתבטא על הצורך של בני התורה הספרדים להתמקד בלימוד ה'בית יוסף' ולהשקיע פחות בלימוד המשנה ברורה שפסק עבור בני אשכנז. בדבריו אמר: "יסוד ההלכה הוא מרן בית יוסף. לא ללמוד רק 'שולחן ערוך' ו'משנה ברורה' בלבד, כי בכך לא ישיגו את האמת. בשביל להשיג את האמת של ההלכה, צריך ללמוד 'בית יוסף'. על-ידי כך יידע באמת הלכה-למעשה, וכפי שקיבלנו הוראות מרן ה'בית יוסף'. הרב 'משנה ברורה', עם כל כבודו, הוא היה פוסק לאחינו האשכנזים".

בעיתון 'יתד נאמן' אז בראשות נתי גרוסמן החליטו לקחת צעד אחד קדימה ולצאת במתקפה נגד הרב עובדיה זצ"ל: "עולם התורה וההלכה ובראשם מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א, הביעו מחאה חריפה תוך זעזוע ושאט נפש, בעקבות דברי זלזול בוטים שנשמעו שלשום בכנס חיזוק ללומדי התורה וההלכה". נכתב בעיתון.

היום נרשמה סגירת מעגל כאשר חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שמעון בעדני נשא דברים בכנס ארגון 'דרשו' לחיזוק הדף היומי בהלכה במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שם התבטא: "בני תורה חייבים ללמוד משנה ברורה גם ספרדים לא רק אשכנזים, כי משנה ברורה פותח את ההלכה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ע"פ שיטתו של המשתכנז בעדני הבוגד במרן זצ"ל

  כאשר לא נח אז לא שומעים למרן זצ"ל

  אז למה שישמעו לך שאתה מבקש להצביע לכם בשמו של מרן?

  הרב נח שליט"א |
  הגב
 2. מה הרע במה שאמר הרב עובדיה?
  בניגוד לפרשנות של אותו שוטה, לא דיבר נגד ל י מ ו ד משנ"ב לספרדים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב