הרב עמאר לא מתרגש מ"חתונת השלום" (הקלטה)

בראיון לרדיו 'קול חי' נשאל רבה של ירושלים הגר"ש עמאר על השתתפותו בחתונת השלום בו נועדו לראשונה מזה שנים המרנים החדשים של הציבור הספרדי. האזינו. {"למה אתם עושים מזה סיפור?"}

יממה לאחר חתונת השלום בבניני האומה בירושלים, בו השיא הראשל"צ רבי יצחק יוסף את בתו, נשאל רבה של ירושלים הגר"ש עמאר  על השתתפותו בחתונת השלום בו נועדו לראשונה מזה שנים המרנים החדשים של הציבור הספרדי.

בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי' התייחס הרב עמאר להשתתפותו בחתונת השלום, כששאל המראיין מוטי לביא איך הרב הרגיש אתמול? השיב רבה של ירושלים: "הייתי בהרבה מקומות אתמול, כמעט בכל הנגב, לא יודע על איזה מקום אתה מתכוון".

לביא לא הרפה והזכיר לרבה של ירושלים "אני מתכוון למה שהוגדר אמש 'חתונת השלום'."מה דרמטי שהלכתי לחתונה של רבי יצחק? אני לא מבין למה אתם עושים מזה סיפור, הוא הזמין אותי – באתי, אמרתי מזל טוב ודיברנו קצת. אם יש משהו דרמטי – זה מאות אנשים שבאו לסיים את הש"ס בדימונה.

"אתה יודע טוב מאוד מה אני מתכוון, יש דברים יותר חושבים, באו הנכדים המשותפים שלנו, הבן שלי והבן שלו – ידידים בלימוד, למדנים גדולים, ברוך ה' ישבנו בשמחה רבה, אבל לא דרמטי, אלא שמחה".

על עצם המחלוקת עם הראשל"צ רב יצחק יוסף אמר, "אני מצידי מעולם לא היה שום דבר, ברגע שאמרו לי לדבר דיברתי, ואין לי טענות על אף אחד, אני לא אמרתי למה ואיך, אני מקבל הכל מאהבה. שתמיד תהיה אהבה בין עם ישראל ובין הרבנים והתלמידי לחכמים", אמר רבה של ירושלים.

לאחר מכן דיבר הרב עמאר על סוגיית הר הבית וענה לגליק ובנט: "בנושא הזה של הכותל המערבי יש מחלוקת הפוסקים, ומחילה מכבודם, אנשים לא יודעים את ההלכה, יש מחלוקת האם זה נקרא חומה של העזרה שאז הוא ממש בית המקדש או שהוא חומה של הר הבית שאז הוא גם קדוש כמו הר הבית, יש משנה מפורשת שהחומה זה כמו הבפנים שלה".

"לרדב"ז אחד מהראשונים – יש כמה תשובות שהוא אומר שזה חומת העזרה, ממש חלק מבית המקדש, כך כתב גם הרידבז" מצפת והרב פיינשטיין ועוד רבים גדולים ועצומים. גם יודע ומפורסם שהרב בריסק לא היה ניגש לכל הרחבה שלפני הכותל והסיבה כי הוא חשש לאותם דעות שזה חומת העזרה וכל הרחבה זה כבר הר הבית"

"במלחמת 'ששת הימים' מרן זצ"ל פתר את הבעיה בצורה גאונית ופשוטה, הוא ביקש מאנשי הוואקף למדוד כמה יש מאבן השתייה עד הכותל. יש תשובה של הרידב"ז שהאבן הזו היא אבן השתייה, אין בזה חולק".

"ה' בחר בכותל הזה שלא יחרב לעולם וששכינתו לא תזוז ממנו, ומלבד זה – כל התפילות שהתפללו שם עד היום קידשו גם את המקום".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בושה לשדרן
  שמתייחס למרן הרב עמאר,
  כמו אחרון חבריו

  בוש והכלם אדון מרדכי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב