הרב עמאר שיגר מכתב לשרים: "אנא יהמו נא רחמיכם על קדשי שמים"

הבוקר שלח מכתב הראשון לציון הרב שלמה משה עמר מכתב לחברי הכנסת והשרים על כוונתו של ראש הממשלה להעביר את מתווה הכותל

הערב צפויה הממשלה לבצע מחטף ולהעביר מידיה של השרה רגב את סמכויות הוועדה המיוחדת האמורה לדון בנושא הקמת רחבה רפורמית בכותל המערבי, וזאת בעקבות התנגדותה הנחרצת לאשר את הקמת הרחבה המעורבת – המואצת בידי יו"ר מפלגתה ראש הממשלה נתניהו – וזאת לדבריה לאור 'צו מצפונה' שאינו נותן לה לחלק את המקום הקדוש ביותר לעם ישראל.

לאור זאת, ובהתאם לדרישתו של ראה"מ נתניהו תצביע מחר הממשלה על העברת הסמכויות מידיה, במטרה להאיץ את הקמת הרחבה המעורבת שנועדה להיות טמפל רפורמי עולמי ומרכז מעורב גדול בחלקו הימני של הכותל המערבי.

יצוין, כי לפי הדיווח באתר 'וואלה' (20 ביוני 2018) במפגש מיוחד שקיימה השרה רגב בעניין הכותל המערבי, בו הכריזה את התנגדותה לחלוקת הכותל המערבי 'בחציו לקודש וחציו לטומאה', היא הביעה תמיהה על כך ש'דווקא הנציגים דרעי וליצמן הם התומכים במהלך'

הבוקר שלח מכתב הראשון לציון הרב שלמה משה עמר מכתב לחברי הכנסת והשרים על כוונתו של ראש הממשלה להחניף לרפורמים. וכך הוא כותב "זה עתה נודע לי על צעד שנקט ראש הממשלה לסלול הדרך לתת לרפורמים לרמוס מקום הקדש ברגל גאוה וכדאי ביזיון וקצף רח"ל מלבד חומרת רמיסת המקום הקדוש שריד בית מקדשנו ומשוש עינינו שאליו כל עיני ישראל נשואות כעיני עבדים אל יד אדוניהם כעיני שפחה אל גבירתה כן עיננו אל ה' א-ל-והינו עד שיחננו".

עוד כותב הרב ומסביר: "הנה בצעד זה יש הכרה בכך שממשלת ישראל נותנת מעמד למפירי הדת שיקראו בשם מזוייף של זרם נוסף של יהדות ואחריתו של צעד זה מי ישורנו".

לסיום כותב הרב: "אנא יהמו נא רחמיכם על קדשי שמים ואזרו כגיבור חלצכם ושימו את ה' נגד עינכם ועמדו עמידה איתנה ונרחצת וה' יסייעכם ותצליחו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.