הרב עמאר: "תושבי רמות – יקראו מגילה בי"ד"(הקלטה)

כמידי שנה לקראת פורים צפה השאלה כיצד צריכים לנהוג תושבי שכונת רמות ועוטף ירושלים לענין קריאת מגילה? הבוקר בראיון ל'קול ברמה' התייחס הרב עמאר בהרחבה לנושא. האזינו

פולמוס קריאת המגילה ברמות ועוטף ירושלים: מידי שנה לקראת פורים עולה השאלה ההלכתית האם שכונת רמות המרוחקת והעיר מבשרת ציון הן חלק מירושלים לענין קריאת המגילה בט"ו, או שהן נחשבות כשאר הערים לענין קריאת המגילה בי"ד.

הראשל"צ לשעבר ורבה של ירושלים, הרב שלמה משה עמאר, התייחס הבוקר (ב') בראיון ל'קול ברמה' לסוגיה האמורה ופסק כי במקומות הנ"ל יש לקרוא את המגילה בי"ד.

לדברי הרב עמאר "הלכה פסוקה וברורה לקרוא ברמות וגם במבשרת וגם בהר שמואל ובכל המקומות האלה יקראו ביד' בברכה, ובט'"ו יחמירו לקרוא אבל בלי ברכה. סעודה יכולים לעשות בשני הימים, מתנות לאביונים ומשלוח מנות בשני הימים. על הניסים וספר תורה יעשו רק ביום י"ד."

הרב עמאר ציין כי "השנה אמרו שקבר שמואל הנביא והר שמואל יחברו את רמות. הקימו שם כמה תיבות שלחלקם אפשר להיכנס ולחלקם לא. השנה יצא יביע אומר מחדש ששם מרן זצוק"ל כתב בכתב ידו לקרוא בי"ד ועל כן אני מחליט: שהשנה יקראו ביום י"ד ולשנה הבאה נבדוק מחדש, אם נמצא שהם צודקים נשנה את הפסק בלי להתבייש."

alooma ref="ffc7f0796ac4f46bbe78fef20ccaa63c.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן הרב עמאר מנהיג הדור אשרינו שזכינו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בושה להתעלם מדעת מרן הראש"ל רבי יצחק יוסף שהוא ודאי מכיר את דעת מרן זיע"א וכמו שמר במוצ"ש האחרון שהוראתו ע"פ מה שהורה לו מרן זיע"א על המציאות הקיימת לקרוא בט"ו
  כולנו נאמנים לדעת מרן זיע"א הנשמעת בגאון ומועברת בדיוק ע"י בנו רבי יצחק קוראים בט"ו

  דודי |
  הגב
 3. כבוד הרב עמר שליט"א אתה אמרת בזמנו לפי בחירתך כי אתה ממשיך דרכו של הרב שלום משאש זצוק"ל והוא נגלה אליך בחולום . אם אינך יודע כי הרב משאשא זצ"ל פסק והורה לנו תשובי רמות ונוה יעקב לקרוא ביו ט"ו. א"כ כיצד כבודו ממשיך דרכו בלי לסתור אף ראיה אחת מכל הפסק שלו. לעצם הענין כל קריאת המגילה היא דרבנו, ואתה בפסיקתך עושה איסור דאורייתא של לא תתגודדו שהיא דאורייתא, אני יחוג ביום טו ושכני ביום יד , אני שולח לו מנות אומר לי אני מחר חוגג ואני ואמר לו אני חגגתי אתמול, זה ממש מה שחכמים צוות לעשות במשלוח מנות וזה נוסף לכל הבלבולים של ע"ה אשר אינם מבינים וכי יש שתי תורות?

  חיים לוי |
  הגב