הרב ערוסי: "עשו עלי אמבוש תקשורתי"

רבה של קריית אונו, הרב רצון ערוסי, התייחס בשיעורו השבועי היום (שלישי) לתחקיר שפורסם ב"ידיעות אחרונות" והבהיר כי בתחקיר שפורסם הובאו רק חלק מדבריו.

בעקבות תחקיר ידיעות אחרונות שחשף על ההטרדות בציבור החרדי שמלוות בקשר של שתיקה מצד הרבנים, רבה של קריית אונו, הרב רצון ערוסי, התייחס בשיעורו השבועי היום (שלישי) לתחקיר שפורסם ב"ידיעות אחרונות" והבהיר כי בתחקיר שפורסם הובאו רק חלק מדבריו.

הרב ערוסי הבהיר  כי"במקרים שהוצגו צריך להתלונן מיידית במשטרה, אלא שאם זה פיתוי ולא בכפייה, אז יהיה למתלוננת מה להפסיד. חרדית שתפנה למשטרה יש לה מה להפסיד ויש גבול כמה היא צריכה להקריב אותה למען תיקון הכלל".

הרב ערוסי הביא לדוגמה את המקרה שפורסם בידיעות שם היה לנערה שהוטרדה מה להפסיד ולכן לא היה כדאי לה להתלונן למשטרה, "לכן אמרתי לה 'תתנתקי מהבית הזה, תתחזקי מבחינה רוחנית ותתחתני'".

"שבוע לאחר מכן קיבלתי מ'ידיעות אחרונות' בקשת תגובה כיצד לא המלצתי לה ללכת למשטרה. אמרתי לכתב שברמה העקרונית אני מורה שדברים כאלה יש להעביר למשטרה, אלא שיש מקרים מיוחדים במינם שצריך לבדוק אם אכן התלונה למשטרה תפגע בה או לא.

"למחרת גלי צה"ל התקשרו שהם רוצים תגובה. לכן נמנעתי מלהגיב כי כבר הבנתי שיש כאן אמבוש תקשורתי וצריך להיזהר מאוד מאוד מפני התקשורת שיש לה מגמה אחת – הרייטינג שלהם".

הרב ערוסי הבהיר כי "בודאי שעקרונית יש להתלונן למשטרה, אבל כל מקרה לגופו, לראות אם המתלונן או המתלוננת יוזקו".

עוד הסביר הרב ערוסי  "נתתי הוראה לפקידים שלי שכל מי שתפנה לייעוץ בעניין זה, שתשלח במייל או פקס ולא בטלפון. אם היא רוצה פגישה במשרד, אז רק בליווי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.