הרב פילץ הוקלט: "לא חתמתי" לאחר מכן הוסיף את חתימתו(הקלטה)

מכתב ראשי הישיבות: הגר"א פילץ הוקלט אמש כאומר: "לא חתמתי על מכתב ראשי הישיבות". לאחר מכן בעקבות ההקלטה שעוררה סערה החליט הגר"א לצרף את חתימתו למכתב שפורסם הבוקר. האזינו

בהמשך לפרסום מכתבם של 30 ראשי הישיבות בענין חוק הגיוס, מתברר כעת כי ראש ישיבת תפרח, הגאון רבי אביעזר פילץ, אכן חתם על המכתב וכי החתימה פורסמה על פי בקשתו.

הדברים התבררו לאחר שאחד מתלמידיו של הרב פילץ שוחח אתו אמש על "החתימה" והופתע לשמוע כי לראש הישיבה לא היה מושג שפורסמה כזאת. האזינו לשיחה המלאה.

לאחר מכן התברר כי הרב פילץ בתחילה לא חתם והוקלט על ידי אדם המזוהה עם 'הפלג ירושלמי' שם סיפר לו הלה כי זייפו את חתימתו מה שלא היה, אמש לפני הורדת עיתון 'יתד נאמן' לדפוס ביקש הגר"א פילץ ממזכיר ועדת הרבנים של 'יתד נאמן' הרב יהודה יברוב להוסיף את חתימתו לחתימת ראשי הישיבות בשל הסאגה שהתחוללה סביב חתימתו, ובשביל שלא ייחשב כפגיעה בגראי"ל בכך שלא חתם.
\strong>שואל: היום אני ועוד אחרים בכינו הרבה הורדנו דמעות, והתקשרו הרבה בוגרים שצריך לקרוע קריעה. שבוע שעבר בכינו על בחוק. וכעת בכינו על המכתב של הראש-ישיבה.

הרב פילץ: איזה מכתב?

שואל: מכתב שהראש ישיבה מחזק ומסכים לכל החוק

הרב פילץ: איזה, איפה?

שואל: הראש ישיבה לא ראה את זה?

הרב פילץ: לא חתמתי.

שואל: מאז אתמול בלילה התפרסם בכל מקום שהראש ישיבה מסכים לחוק.

הרב פילץ: לא, לא חתמתי לא חתמתי.

שואל: אם מחר זה יהיה בעיתון (יתד נאמן) אני לא יודע, אבל בינתיים זה מתפרסם. למעשה, זה לא רק מכתב על החוק עכשיו אלא גם מכתב למפרע נגד כל גדולי הדורות של כל החמש עשרה שנה אחרונות.

הרב פילץ: אני לא חתמתי, צריך לעשות מחאה גדולה.. זה שקר וכזב. הם רצו שאני אחתום, אבל לא חתמתי.

שואל: אני אמרתי שקשה לי להאמין.

הרב פילץ: לא חתמתי, כל היום שולחים אלי שליחים שאחתום, אבל לא חתמתי…כתבתי להם היום מכתב שאני לא יכול לחתום כי יש לי קבלה לא להתערב בענייני …תודיע שזה לא נכון.

שואל: איך אני אודיע?

הרב פילץ: תפרסם במודעות.

שואל: ראש ישיבת תפרח…. שמענו שזה זיוף שהחתימה אתמול מזויפת?

הרב פילץ: היא זיוף.

שואל: ושהראש ישיבה לא מתערב ולא יודע מה החוק? הראש ישיבה קרא את החוק?

הרב פילץ: לא לא קראתי ולא שמעתי.

שואל: זה ממש דברים נוראים. המצב כ"כ נורא עם המכסות והיעדים, זה דברים נוראים החוק החדש הזה.

הרב פילץ: זה חוצפה גדולה לכתוב כך בשמי.

שואל: המכתב הזה כל כך בזיון התורה. זה הסכמה למפרע, שכל מה שעשו פעם זה לא הדרך המסורה לנו דור דור.

הרב פילץ: נורא ואיום, מתי פירסמו את זה?

שואל: אתמול בערב כבר התפרסם בכל המקומות של הנייעס.

הרב פילץ: אמרו בשמי?

שואל: כן. הראשי ישיבות הרי שואלים דבר ראשון מה הראש ישיבה אומר, זה הכי חשוב לכולם. הם לא חותמים אם הראש ישיבה לא חותם. ואתמול אמרו שהראש ישיבה חתם והיה על זה רעש הגדול, שהראש ישיבה חתם.

הרב פילץ: מה אני יכול לעשות, כתבתי הבוקר מכתב שאני לא יכול לחתום ואמרתי שאני לא מתערב, אולי אפרסם את המכתב הזה, זה גם מכתב לחברי הכנסת שאני מודה להם על העזרה לישיבה שלנו, אבל למכתב ההוא אני לא יכול לחתום.

שואל: יכול להיות שיפרסמו מחר- בעיתון (יתד נאמן) את המכתב של ראשי הישיבות ובנפרד ישימו את המכתב של הראש ישיבה, זה התחכמות כזו כדי לקבל הסכמה גם מהראש ישיבה.

הרב פילץ: זה נורא ואיום. זה חוצפה נוראה. אני לא יודע מי עשה את זה

כזכור, מוקדם יותר פרסמנו כי הדמויות המרכזיות מבין מאות ראשי הישיבות חתמו על מכתב ההקורה שפורסם הבוקר (ג') בעיתון 'יתד נאמן' המופץ במהדורה חינמית במאות אלפי עותקים ברחבי הארץ.

המכתב מגיע בצל המתקפה וההסתה נגדם בין היתר על ידי חוגים קיצוניים מ'העדה החרדית ומ'הפלג הירושלמי' הקיצוני לאחר העברת חוק הגיוס המתוקן.

השבוע במהלך כינוס של ראשי 'דגל התורה' בהשתתפות חברי הכנסת של המפלגה בבית 'דגל התורה' בבני ברק הוקרא מכתבם של גדולי ראשי הישיבות המביעים תמיכה בחברי הכנסת של המפלגה שפועלים בציות גמור לגדולי ישראל ובראשם מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לאחר ששמעתי את ההקלטה נשמע״ הזוי״ לחלוטין, לחשוב שהוא בכבודו צירף לבסוף את חתימתו,ויותר נשמע כדבריו בהקלטה שחתימתו זויפה….ומזויף מקצתה מזויפת כולה…וברור שכל מי שתומך בגיוס חרדים לצבא אינו חרדי כלל יהיה מי שיהיה…וכל הנידון מי נשאר חרדי ומי מסכן נפל מחרדיותו…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ובקיצור, "החגיגה" נמשכת…! זה נגד זה, השני נגד השלישי, וההוא נגדם, וכו' וכו'…. נו, עד מתי תמשיכו לפרסם את כל המחלוקות המטופשות האלו? בשביל זה אני ניגש לאתר שלכם? שומו שמיים, לאן הגענו?!?!
  פוליטיקה, פוליטיק וחוזר חלילה? אין לכם כל ידיעות אחרות לפרסם? עד כדי כך אתם חושבים "שהעולם גולם"?!?! אי לכך, אני שוקל באופן רציני להפסיק לראות את האתר שלכם…

  יעקב |
  הגב
 3. מיוחד: מאחורי הקלעים של המכתב עד לדרישתו של הגר"א פילץ: "צרף את חתימתי" (חרדים)

  ישראל כהן

  |

  בבית "דגל התורה" בבני ברק נערך ביום ראשון כינוס של הנהלת תנועת "דגל התורה", בו הושמעו דברי גדולי ישראל, כאשר חבר ועדת הרבנים של דגל התורה הגר"נ זוכובסקי הביא את אשר שמע ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בעניין החוקים האחרונים ובעניין תיקון חוק הגיוס, המווה הצלה לעולם התורה והישיבות.

  במהלך הכינוס הובא מכתב אותו יזמו ראשי ישיבות שונים כהוקרה לחברי הכנסת על עבודתם לשמירה על מעמדם של בני הישיבות.

  במכתבם הם כותבים: "באנו להוקיר ולהביע הערכתנו למאמצים הכבירים של שלוחי דרבנן מטעם דגל התורה הי"ו, ועמם העסקנים המסורים לצרכי ציבור באמונה כל אחד בשמו הטוב יבורך, שכבר איתמחו גברי מזה רבות בשנים לעשות במסירות להצלת עולם התורה ומוסדות החינוך הטהור מידי הקמים עליהם, ופועלים רבות לרווחתם ושגשוגם של כלל מוסדות החינוך והיכלי הישיבות והכוללים בארה"ק, ומעשיהם במשך כל השנים מאז ועד עתה עפ"י דעת תורה"ק ודרך התורה המסורה בידינו מדור דור, עד דורנו אנו בהנהגת רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א הי"ת יחזקהו ויאמצהו.

  "והן עתה השיגו בפועלם בעצת זקני הדור שליט"א, הרווחה והצלה לעולם התורה בתיקון המצב שהיה בו איום קיומי על המשכיות נצחיות עולם התורה ח"ו, וע"י ההרווחה שהצליחו במעשיהם, נוכל בס"ד להוסיף ולהרבות ספסלי בית המדרש, לבלתי ידח ממנו נידח לרעות בשדות זרים ה"י, וכל יושבי ביהמ"ד יתעלו על במתי התורה והיראה בלא כל מפריע, ויזכו רבים להתמסר לדביקות והתעלות בתורה"ק ומצוותיה כי הם חיינו ואורך ימינו.

  "ובזה אנו קוראים לשלוחי דרבנן הי"ו, חזקו ואמצו בלכתכם בדרך התורה ועפ"י דעת התורה הברורה, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל, וזכות פועלכם להרחבת גבולי הקדושה יעמוד לכם להנצל מכל מכשול וצער".

  אלא שבקבוצות וואטספ וברשתות החברתיות הופץ לאחר הכינוס נוסח המכתב עם חתימת ראשי ישיובת שונים ובהן חתימתו של ראש ישיבת תושיה תפרח הגאון רבי אביעזר פילץ, שחתימתו כלל לא הוקראה בבית דגל התורה וכלל לא חתם על המכתב.

  גורמים בדגל התורה אמרו כי "המכתב היה אמור להתפרסם ביום שלישי ביתד נאמן, לצערינו ככל הנראה אנשים שניסו לחבל במכתב פרסמוהו עם חתימת ראש ישיבת תפרח הגר"א פילץ".

  לצד זאת הגר"א פילץ כתב מכתב הוקרה לחברי הכנסת על דאגתם לעולם התורה בכלל ולישיבת תושיה – תפרח בפרט, כשהוא מיען את המכתב ליו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני.

  עסקנים המזוהים עם "הפלג הירושלמי" הפועלים בימים אלו במאמצים להחתים ראשי ישיבות כנגד חוק הגיוס המתוקן, פנו גם לראש ישיבת "תפרח" הגר"א פילץ, ובמהלך היממה האחרונה הוא אף הוקלט מצהיר כי לא צירף את חתימתו למכתב ראשי הישיבות, מה שאכן היה נכון לשעה בה שוחחו עמו.

  בהקלטה נשמע הגר"א פילץ מבהיר כי בשל התרחקותו לאחרונה מענייני הציבור בשל ההטרדות שעבר בתקופה האחרונה הרי שאינו קשור לזה.

  בעקבות גל השמועות וההכחשות שהופצו ומאחר שנוצר צורך לעשות סדר בדברים נפגש הערב בירושלים הגר"ב שפירא מראשי ישיבת" קול תורה" עם הגר"א פילץ, ששמע ממנו על השימוש שנעשה בשמו ובהקלטה שהקליטו אותו.

  הגר"א פילץ הזדעזע למשמע הדברים וביקש מהגר"א שפירא להוסיף את חתימתו, הגר"א פילץ אף התקשר במקום למזכיר ועדת הרבנים של יתד נאמן הרב יהודה יברוב ומבקש ממנו להוסיף את חתימתו למכתב ראשי הישיבות שכתבו מכתב ברכה לחכי"ם על עבודתם למען העברת התיקון לחוק הגיוס המכתב יפורסם הבוקר ביתד נאמן ומובא בפרסום ראשון בכיכר השבת

  יהודה |
  הגב
 4. לאחר ששמע מה שהעציצים הארורים ימש"ו עשו התקשר לצרף את חתימתו אנא עדכנו זאת

  תפרחניק |
  הגב
  • אם אפשר לכתוב על מישהו ימש"ו זה רק אלו שפגעו ופוגמים באפשרות של אחרים לחיות כדת תורתינו הקדושה וזה כל הכת "‏‏‏שטןמאנים" הם עושים וגורמים ומחייבים כל כלל ישראל בני ישראל החרדים להקריב כל שנה עוד ועוד בחורים ואברכים לידי הצבא המטונפת וזה עולה שאין עליה סליחה לא בעלא הדין ולא בעלמא דאתי זה ממש בגדר "מוסר" שדינם מבואר בשו"ע!!! ועליהם נאמר ……

   החרדי האמיתי |
   הגב