"הרב פינטו איבד 30 ק"ג ממשקלו ושרוי בסכנת חיים"

הרב לא שב לישראל במועד שנקבע בהחלטת בית המשפט העליון, וזאת לטענתו בעקבות החמרה במצבו. ביהמ"ש ידון מחר בבקשתו להארכת שהותו בארה"ב בשל מצבו המסוכן. הרב יאשיהו פינטו איבד 30 ק"ג ממשקלו. בגלל העיכוב בניתוח, מצבו החמיר באופן המסכן את חייו {ממיטת חוליו בארה"ב}

פרקליטיו של הרב יאשיהו פינטו, עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד צבי ואתורי, הגישו במהלך שבוע שעבר לבית המשפט העליון בקשה להאריך את מועד ביטול צו היציאה מהארץ שהוצא לו. לטענת פרקליטיו של הרב פינטו חלה לאחרונה החמרה במצבו הרפואי, והוא אושפז פעם נוספת, ועל כן לא יכול היה לחזור במועד ארצה.

אך על פי הנחשף הבוקר בניוז 1 משמע כי מצבו של הרב פינטו חמור הרבה יותר, הרב יאשיהו פינטו איבד 30 ק"ג ממשקלו. בגלל העיכוב בניתוח, מצבו החמיר באופן המסכן את חייו. נגרמו נזקים גדולים שהיו יכולים להימנע אם היה הניתוח היה מבוצע במועד המקורי – סמוך למועד האבחון בחודש פברואר 2015.

גושים חדשים התגלו בגופו, לרבות בכליות, בכבד ובבית החזה. עתה נדרשים טיפולים נוספים, ובהם הקרנות. כך קובע רופאו האמריקני של פינטו, ד"ר דאגלאס ס. שר, שנודע כאחד המומחים הגדולים בעולם בכלל ובארה"ב בפרט בתחום הסרטן, בחוות דעת עדכנית שהוגשה בשמו ביום 14.10.15 לבית המשפט העליון.

הרב יאשיהו פינטו. צילום: פלאש 90
הרב יאשיהו פינטו. צילום: פלאש 90

נזכיר כי בית המשפט העליון נענה לבקשת הרב פינטו לאפשר לו לצאת לארה"ב לצורך קבלת טיפול רפואי, ואף האריך את ביטול צו איסור היציאה מהארץ ואפשר לו להאריך את שהותו.

הרב פינטו אמור היה לשוב ארצה במהלך שבוע שעבר, אולם פרקליטיו הגישו את הבקשה להארכת שהותו בארה"ב במספר ימים, לאור אישפוזו.

הרב פינטו שוהה בימים אלה בחו"ל לשם טיפול במחלתו המסכנת את חייו. שופטת בית המשפט העליון ענת ברון התירה יציאתו לחו"ל ואף האריכה שהותו לצורך טיפולים רפואיים שהוגדרו: "מצילי חיים". יציאתו הותרה למרות התנגדות הפרקליטות, ובראשה פרקליט המדינה שי ניצן, שדרשו לאסור יציאתו מהארץ בשל גזר הדין התלוי ועומד נגדו בגין הרשעתו בעבירת שוחד. ערעור שהגיש הרב פינטו תלוי ועומד בבית המשפט.

בית המשפט הכיר בזכותו של חולה במצבו הרפואי של הרב פינטו, שלקה בסרטן שהתפשט בגופו, לקבל את הטיפול המיטבי בידי רופאיו הקבועים. כמו-כן דחה בית המשפט את טענות הפרקליטות, וקבע כי הרב פינטו עמד בהתחייבויותיו, ושב מחו"ל למשפטו כפי שנקבע עמו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.