הרב פינטו העיד: "אני לא מיליארדר כמו שחושבים"

"מאוד קשה לי לעמוד פה. יותר מכל הדברים הקשים שעברתי בחודשים האחרונים. זאת אחת הסיטואציות הקשות בחיים שלי, עד כדי דמעות בעיניים. אבל הייתי חייב לעשות זאת. אני מחויב על פי ההלכה לעמוד פה ולהפריך את כל הדיבורים שהיו עלי", כך אמר הרב פינטו בבית המשפט

הרב יאשיהו פינטו הגיב היום לראשונה להאשמות כנגדו בפרשת הרב והניצב בעדות שמסר בבית המשפט השלום בתל אביב.  "מאוד קשה לי לעמוד פה. יותר מכל הדברים הקשים שעברתי בחודשים האחרונים. זאת אחת הסיטואציות הקשות בחיים שלי, עד כדי דמעות בעיניים. אבל הייתי חייב לעשות זאת. אני מחויב על פי ההלכה לעמוד פה ולהפריך את כל הדיבורים שהיו על כך" אמר הרב פינטו.

הרב נשאל במהלך עדותו בבית המשפט מדוע הגיע הבוקר לביהמ"ש, ומדוע הוא נמצא בארץ בתקופה זו, השיב "אם רוצים להביך אותי זה בגלל שחתמתי עסקת טיעון שהייתה לא בטובתי, וחתמי עליה בכל זאת, ונשפטתי לשנת מאסר ואני עושה ערעור". הרב פינטו רמז  כי הפרשה טרם הסתיימה ואמר: "יש תהליכים שסמויים כעת מן העין, ויום יום זה מתפתח".

על אנשי העסקים התובעים, אמר הרב: "הכרתי בעבר את ניסים ביטון ואבידן, עד לפני שנה וחצי. היו לנו יחסים של רב-תלמיד, עד שהתלמיד קם ברב. הרב רב את התלמיד ועשה בשבילו עולם ומלואו עד שהתלמיד החליט ביום אחד לקחת את התורה ולזרוק אותה בפניו של הרב. צריך להגיד פה את האמת".

בשלב הזה עורך דינו של סוקי שאל האם בין עיסוקיו כרב הוא מסייע לתלמידיו בעסקים, השיב הרב: "אני יכול להציע, וכל אחד חכם לעשות מה שהוא צריך… אז עכשיו שבאים ואומרים ונתפסים על כך שהרב אמר זה נקרא 'לתפוס דבר', ולא זאת".

על יחסיו עם בן ציון סוקי, אמר "הוא אדם משכמו ומעלה. אני אוהב אותו אהבה של אדם מיוחד. אני עוזר לו בעסקים כמו שאני עוזר לכל אדם. אין לנו יחסים של עסקים, כפי שניסו לטעון. בכלל אין לנו (לרב ורעייתו) אף עסק בעולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.