הרב פינטו ייצא מהארץ בערבות של 3 מליון שקל

השופטת אישרה את הבקשה עקב מצבו הבריאותי של הרב יאשיהו פינטו, מטרת הנסיעה לחו"ל: טיפול חדשני עליו המליצו רופאיו.
הפרופסור דאגלאס שר, מומחה אורולוגיה בינלאומי אף פנה במכתב אל השופטת בו הסביר לבית המשפט את הקריטיות של הרב דווקא בטיפול זה

השופטת ענת ברון קיבלה את בקשת הרב פינטו לאפשר לו לצאת מהארץ לטיפול חדשני בסרטן נפוץ שממנו סובל הרב, בערבות של שלושה מליון שקלים, הרב יאשיהו פינטו נידון לשנת מאסר במסגרת עסקת טיעון על עבירות של שוחד ושיבוש הליכי משפט.

ריצוי העונש נדחה עד להשלמת הליך הערעור שהגיש הרב לבית המשפט העליון. את הבקשה הגישו פרקליטיו של הרב, עורכי הדין אביגדור פלדמן מימה אברמוביץ' וצבי ואתורי שצירפו מכתב פנייה מאת הפרופסור דאגלאס שר, מומחה לאורולוגיה מארצות הברית שבו נאמר "כל עיכוב בביצוע הניתוח מהווה איום מיידי ומוחשי לחייו של המבקש."

"ועוד מבהיר המומחה בכתב, כי הניסיון שהוא עצמו צבר (כ-3,000 ניתוחים) והמומחיות שיש לו בביצוע ההליך של כריתה רובוטית של הערמונית, עולים באופן ניכר על הניסיון והמומחיות של כל מנתח אחר בישראל ומחוצה לה".

על הפרופסור דאגלאס כתבה השופטת בהחלטה "שאין חולק כי הוא בעל שם עולמי וניסיון רב בטיפול בסרטן מהסוג שבו לקה המבקש. פרופ' שר הגיע לישראל כדי לבדוק את הרב, ובמכתב מיום 20.7.2015 קבע המומחה כי בהינתן גילו של המבקש וההיסטוריה הרפואית שלו, קיים סיכוי גבוה להתפשטות מהירה של הסרטן בגופו – שאז לא יהיה ניתן עוד לרפאו".

באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

כמו כן השופטת דחתה את טענת המדינה כי הרב לכאורה יברח מהארץ וציינה שהרב כבר יצא מהארץ באמצע ההליכים נגדו ושב בתאריך הנדרש וכך כתבה: "דומני כי הגם שהחשש קיים, הוא אינו כצעקתה. רק לאחרונה, בראשית שנת 2015, המבקש יצא מן הארץ לצורך ביצוע ניתוח דחוף אחר – ושב לישראל והתייצב להכרעת הדין בעניינו, ומבחינה זו הצדיק את האמון שניתן בו".

"אמנם בעת ששהה בחו"ל שב המבקש וביקש דחייה של המועד שנקבע לחזרתו לישראל – ואולם כאשר החליט בית המשפט המחוזי שלא לאפשר עוד כל דחייה נוספת, התייצב המבקש לדיון במועד שנקבע, ואף לא נטען נגדו שהפר אי פעם החלטה שיפוטית בעניין זה".

"בהינתן כל האמור לעיל, ולאחר איזון בין השיקולים השונים העומדים על הפרק, מצאתי כי מן הראוי להיעתר לבקשתו של המבקש לצאת את הארץ לצורך ניתוח דחוף בשל מחלת הסרטן שבה הוא חולה" סיכמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.