הרב פינטו לחסידיו: "נעשה לנו עוול. המכפישים עוד יתמלאו בושה"

"האנשים ביקשו עזרה ונתנו להם ביד נדיבה. כך אמשיך לעשות במשך כל חיי", אמר פינטו. במקביל, לקראת הגעתו ארצה בשבוע הבא, נערכים חסידיו לתפילות בקברי צדיקים ולמאבק על דעת הקהל

הרב יאשיהו פינטו, הניצב במרכזה של דרמה חוצת יבשות, מסר אתמול (ה') שיעור לכמה מחסידיו במרכז התורני "אהבת תורה" בברוקלין. "נעשה לנו עוול", אמר הרב. "נכון שמבין אלפי החסידים שלנו יש כמה קצינים, אבל למה אנשים מתעלמים ממאות מיליונים שהעברנו לטובת אלמנות ויתומים ונזקקים? למה סוגרים את העיניים ומתעלמים מכך שאנחנו אלו שמממנים את ארוחות החג ל-20 אלף משפחות ברחבי הארץ? מאיפה השנאה והרדיפה הזו?".

מדבריו שהגיעו לידי "סופהשבוע" עולה, כי הרב פינטו התייחס בהרחבה להתפתחויות האחרונות בפרשה. "משפחות אבוחצירא ופינטו (הרב פינטו מיוחס גם למשפחת אבוחצירא בזכות אמו – ח"ג) הן שושלות קודש שבמשך 300 שנה ישבו בצמתים שונים בעם ישראל", אמר, "תמיד נתנו את כספי הצדקה שהגיעו אליהן להמון העם".

לדברי הרב, "אינני מקפיד על איש ואני סולח בלב מלא גם לאלו שרקמו את כל העלילה נגדי, כי התקשו להסתיר את מבוכתם על כך שבזמני קושי ומשבר נעזרו על ידינו, כמו החסידים האחרים. הנני ירא מבורא עולם שאסר בתורתו לתת שוחד. מעולם לא עלה בדעתי לעבור על שום מצווה בתורה. האנשים ביקשו עזרה ונתנו להם ביד נדיבה. כך אמשיך לעשות במשך כל חיי. בסופו של יום דמעות השמחה של האלמנות והיתומים שהבאנו אושר לביתם הן שיעמדו תחת כיסא הכבוד, ויבוא יום והכל יידעו את האמת, ואז יתמלאו בושה למול ההאשמות וההכפשות שהיו שותפים להן".

במקביל, לקראת הגעתו הצפויה של הרב פינטו לארץ בשבוע הבא, מתארגנים אנשיו לחיזוק האווירה הציבורית החיובית כלפיו. אופיר אביטן, הנמנה עם צוות עוזריו של הרב, סיפר ל"סופהשבוע" כי בין השאר מתארגנות קבוצות גדולות לתפילה בקברי צדיקים, להגברת האחדות בעם ולהצלחתו של הרב.

"אנחנו הולכים ומתרחקים זה מזה ואנחנו רוצים לדחוף מהלך שיוביל לקירוב לבבות", אמר אביטן, "הרב ביקש שיוסיפו הרבה מאוד תפילות כדי שתהיה הצלחה לכולם וכך נעשה. הרב חזק מאוד ומחזק את כולם. הוא מסביר לנו שבקרוב מאוד הכל יסתדר".

כשאני שואל את אביטן אם לא עוברת בראשו המחשבה שאולי בכל זאת נעשתה על ידי הרב טעות שבדיעבד היה מוותר עליה, או גרוע מכך – נכשל בהצעת שוחד לקצין משטרה בכיר, הוא משיב: "אתה צריך להבין דבר אחד. הרב תמיד הסתכל איך הוא עוזר לכל עם ישראל. הוא עשה את זה בלי להסתכל על המעמד של מי שעומד מולו. באו אנשים וביקשו בקשה אישית וקיבלו עזרה בהתאם לבקשה שלהם. לפעמים כשאדם רואה שסוגרים עליו מכמה כיוונים הוא מתחיל להסתכל על עצמו, והאינטרס האישי שלהם עלה לצערנו על הצדק והיושר. גם הוא (ברכה – ח"ג) וגם ארביב יצרו לרב מלכודת, אבל סוף האמת להגיע ואנחנו מאמינים שהיא תנצח".

שירת הסטיקר

במקביל, קמפיין חדש, תחת הכותרת "הרב פינטו צדיק וישר", יצא לדרך בימים האחרונים, בעיקרבמודעות גדולות המרוחות על מוניות שירות ורכבים פרטיים ברחבי הארץ. מאחורי הקמפיין עומד שרון עובדיה, בעליה של חברת "מדיה בתנועה", חילוני לשעבר שהכיר את הרב פינטו לפני כשמונה שנים וחזר בתשובה.

בשיחה עם "סופהשבוע" הוא טוען כי הקמפיין הינו במימון עצמי. "מדובר בקמפיין בשווי של מאות אלפי שקלים, אנחנו נותנים את הלב, וכולם שמחים לשתף בזה פעולה", אמר וטען כי לא מדובר בבקשה ישירה של הרב פינטו, אלא ביוזמה עצמאית של חסידיו. "קמתי בבוקר ושאלתי את עצמי מה אני יכול לעשות. היה ברור לי שאני לא יכול לשבת בשקט".

"עשיתי בהתחלה שילוט על כמה מוניות שירות באשדוד וזה תפס בצורה חזקה מאוד. אנשים התחילו לעצור ולשאול איך הם יכולים לקבל גם פרסום כזה על הרכבים שלהם, ואז החלטתי לעבור לקמפיין ארצי".

מה הסיבה למהלך הזה?
"אנשים מאוד מבולבלים, כי אתם בתקשורת הצלחתם להעביר מסרים שליליים על הרב. ולכן המסר שלנו חד, ברור ועוצמתי: 'הרב פינטו צדיק וישר'. אנחנו חייבים לאזן את כל הפרסומים השליליים ולשון הרע שהופצו. אני מזהה חיבור רגשי חזק של מעריצי הרב ברחבי הארץ, ורבים כבר הזמינו מאיתנו סטיקרים על מנת להשתתף באופן אקטיבי בקמפיין. במקביל יש אנשים שמתקשרים ומציעים עזרה כספית, כי הם מבינים שיש לנו פה עלויות לא קטנות של הפקת חומרי הפרסום".

טורו של חיים גריידינגר מתפרסם בסופהשבוע

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.