הרב פינטו: "מי שהיה מעורב בפרשה – שיודה וימנע סבל מהמתים"

הרב העביר לתלמידיו איגרת ובה התייחסות ראשונה להתאבדותו של תת-ניצב אפרים ברכה. "כל מילה שאמרתי – יש לה חיזוקים וראיות". על רעייתו: "אמרו שאם נדבר – ההסכם יישבר, והיא תעמוד למשפט ארוך"

"אנו מתפללים לקדוש ברוך הוא, שמי שהיה חלק מזה – יקום ויודה על האמת, ובכך ימנע סבל עצום מן החיים ומן המתים".

במילים אלה התייחס לראשונה הרב יאשיהו פינטו, באיגרת ששלח לתלמידיו, להתאבדותו של תת-ניצב אפרים ברכה. "גם אם יעלה על דעתו של אדם לשאול, ולומר שהודינו בשוחד חס וחלילה, נחזור על המילים שאמרנו בבית המשפט: 'אני מודה שאם זה שדיווחתי ל-FBI ולניצב במשטרת ישראל על הכסף שנתתי – אם זה נקרא שוחד, אני מודה בשוחד כזה, וחוזרים אנו ואומרים שכל מילה שאמרנו, יש לנו ראיות וחיזוקים, וימים יגידו", כתב פינטו.

"מעדיפים אנחנו שלא יתגוששו בני קהילתנו", כתב הרב, והמשיך בפסוק מתהילים: "הלעג השאננים, הבוז לגאי יונים". "את האמת נדע ונשנן אותה לנו ולבנינו עד עולם, ונימנע לרדת למקומות הנמוכים ולשקרים הנאמרים, חדשות לבקרים", כתב הרב פינטו.

הוא קיווה בדבריו כי "זהו זמן של מיתוק דינים ואהבת חינם", והוסיף התייחסות לרעייתו באומרו כי "כמו שביקשנו בבית המשפט להביא בפני השופט את הריאיות לשוחד, והכול היה אטום, חתום וסתום, ורק פזמון אחד שמענו: אם תדברו – כל הסכם יישבר, והרבנית תתמודד שנים ארוכות במשפט".

"אם היו בודקים מלכתחילה כל מילה שאמרנו, הדברים היו הפוכים מיסודם", המשיך הרב פינטו. "אך עקבתא דמשיחא (ביטוי לתקופת הגאולה) היא שהאמת תהיה נעדרת. נשאיר אנחנו את האמת החיצונית והגשמים בידי יודעי המלאכה, ואנו נמשיך בתורה, במצוות, בחסד ובמעשים טובים – ואת החושך אי אפשר לדחוק על ידי מקל, אלא רק כשמגבירים את האור".

באדיבות וואלה! יהדות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.