הרב פינטו על התאבדות ברכה: "אדם שנפטר"

הרב יאשיהו פינטו, יוצא במתקפה חריפה נגד המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט ומתייחס בצורה ישירה להתאבדותו של תת-ניצב אפרים ברכה שאותו הגדיר: "אדם שנפטר". על הפרשה: כל מה שהם אומרים שלא בדקו ולא מצאו – הם משקרים. כל מה שדיברו יש לנו את זה ביד. וביום שאנחנו נגיד ונשים את הכל, הם יתביישו מאוד"

כמה ימים לפני שיצא לארצות הברית צורך ניתוח בשל המחלה שממנה הוא סובל, הרב יאשיהו פינטו,  יוצא במתקפה חריפה נגד המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט ומתייחס בצורה ישירה להתאבדותו של תת-ניצב אפרים ברכה שאותו הגדיר: "אדם שנפטר".

הדברים נחשפים הבוקר באתר וואלה חדשות.  "מהיום שהתחיל הסיפור", משחזר הרב פינטו בשיחה עם חסידיו, "באנו לארץ, היינו באמריקה, זה היה סוכות, אנחנו זוכרים שאותו אדם שנפטר עליו השלום (תת-ניצב אפרים ברכה ) התקשר לרבנית ואמר לה 'אל תבואו לארץ'. הוא בהתחלה התקשר לגבאי, זה היה חג שני של סוכות, הוא אמר לו 'תגיד לרבנית שתתקשר אליי דחוף'. הגבאי אמר לו: 'זה חג אי אפשר להתקשר'. ענה לו 'תגיד להם שאני אומר פיקוח נפש, להתקשר'. אותו אדם היה אהוב עלינו אהבה גדולה שאין כדוגמתה. לפני שלוש שנים, ערב ראש השנה עלינו לתורה וביקשנו שיברכו חסיד אחד. באותו הזמן היה כבר מקליט אותנו. מסכן. כפו אותו לעשות את זה".

 

הרבב פינטו מספר על הקשרים העמוקים עם תת-ניצב ברכה "כל פעם שבאנו לארץ ישראל, הוא היה מחכה לנו בשדה תעופה, מלווה אותנו, היינו חוזרים ב-1 בלילה, עוד פעם מלווה אותנו. עד היום זו תעלומה מה קרה. בעדות שהוא נתן במשטרה, שוטר שאל אותו 'האם הרב נתן לך שוחד?' הוא אמר 'לא שוחד'. שאלו אותו: 'למה נתן?' אז הוא אמר 'כי הרב אהב אותי ואולי בגלל שעזרתי לרב עם הרבנית'. גם הוא לא חשב שזה שוחד. אבל יש פה כל מיני פרופסורים, מומחים שנכנסים לתוך המוחות של האנשים שהחליטו שזה מה שיש".

על הטענות לפיהם  ניסה להעביר למשטרה מידע לגבי תת-ניצב אפרים ברכה, אמר הרב פינטו . "מתי שאותו אדם נפטר, צעקו, הרגו אותו, הכפישו אותו, כל מיני סיפורים וטענות. אף פעם לא שמעו טענה שלנו", סיפר. "רק פעם אחת, שבועיים לפני שהוא נפטר, שמעו טענה שלנו, ושתי טענות מצאו אמת".

הרב פינטו התייחס  להודעת משרד המשפטים אחרי התאבדותו של ברכה, שלפיה לא הוחלט לפתוח בחקירה נגדו. "כל מה שהם אומרים שלא בדקו ולא מצאו – הם משקרים. כל מה שדיברו יש לנו את זה ביד. וביום שאנחנו נגיד ונשים את הכל, הם יתביישו מאוד", אמר ורמז למידע נוסף.

לסיכום, הרב  פינטו מנסה להרגיע את הרוחות על המשבר שפקד אותו. "הקדוש ברוך הוא הרבה את הישיבה בתלמידים ובדברים טובים, ואנחנו וודאי נחזור אליכם. כל הזמן שמעו, 'הרב הלך', 'הרב ברח', כמה סיפורים סיפרו. לא הלכנו, לא ברחנו. לא נברח. כלום. הכל דיבורים. כמה מדברים, שמענו פעם שעיתונאי מקבל על כל כתבה 600 שקלים, והם צריכים לכתוב, מסכנים. מה יעשו? אם לא יכתבו – הם לא יקבלו כסף. אז הם כותבים עלינו. זכינו שבזכותנו גם להם יש פרנסה. כותבים וכותבים. כמה לשון הרע, שטויות והבלים. מדברים שטויות, לא יודעים מה מדברים. 'הרב לא יחזור', 'הרב כן יחזור', איזה שטויות. ברגע אחד לא חשבנו מחשבה אחרת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.