הרב פינטו שוחרר מהכלא לעבור טיפולים

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו המרצה עונש מאסר בין כתלי הכלא טוען כי שירות בתי הסוהר לא אפשר לו לצאת לבדיקות רפואיות, אלא לאחר פנייה מטעם עורכת דינו לקצין הרפואה הראשי של שב"ס. בעקבות הפנייה יצא הרב פינטו היום לבדיקה רפואית בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים {"הקשו עליי לצאת"}

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו המרצה עונש מאסר בין כתלי הכלא טוען כי שירות בתי הסוהר לא אפשר לו לצאת לבדיקות רפואיות, אלא לאחר פנייה מטעם עורכת דינו לקצין הרפואה הראשי של שב"ס. בעקבות הפנייה יצא הרב פינטו היום לבדיקה רפואית בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים.

על פי הדיווח בניוז 1 הרב פינטו נזקק לטיפולים מצילי חיים, עקב הגרורות שפשטו בגופו, לרבות בכליות ובכבד. עקב מחלתו המתקדמת כבר נכרתו מגופו הערמונית וחלק מהכבד.

רופאיו בבית החולים הדסה קבעו עבורו 72 טיפולי הקרנות, בשני סבבים של 36 הקרנות, כל-אחד. ימים ספורים לפני כניסתו לכלא החלו טיפולי הקרנות. אלה נמשכו בשבועיים שלאחר כליאתו. בסך-הכל בוצעו כ-12-10 טיפולים, מתוך 72 טיפולים שנקבעו.

חסידיו של הרב פינטו מאשימים כי מאז כניסת הרב לכלא החמיר מצבו והוא ירד יותר משמונה קילוגרמים. מקורביו אף סבורים כי כניסתו לכלא היא בבחינת "נבואה שהגשימה את עצמה" בכל הקשור למצבו הבריאותי, דבר שעלול להביא לסיבוכים נוספים במידה ולא יטופל כיאות. משירות בתי הסוהר סירבו להתייחס לדברים, מאחר שהנושא מצוי בחזקת חיסיון רפואי.

הפרקליטות התנגדה לשחרורו מהכלא להקרנות, על-אף שאינה כופרת בחוות הדעת שניתנו ובמצבו הרפואי הקשה. פרקליט המדינה, שי ניצן, וגורמים הכפופים אליו, ניסו לטרפד, כמעט בכל מחיר, את שחרורו לטיפולי הקרנות, במה שנראה כמסע של נקמנות. אגב כך הציגו טענות פסולות וכוזבות שאותן אנו נמנעים מלהציג כאן. כדי להשיג את מבוקשם, גם במחיר סיכון חייו של הרב פינטו, הוצגו בפני השופטת כוחן מצגים כוזבים שדחקו בה לדחות את בקשת השחרור לחופשה לצורך טיפולים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.