הרב פינטו שולח איגרת תגובה לחסידיו – ניצב ארביב טוען "מדובר בעלילת שווא"

הרב פינטו הפיץ אמש מכתב ברכה לחסידיו הרבים ובה הגיב על הפרשה שמסעירה את המדינה. באיגרת ששלח בירך את החסידים "קהילתנו הקדושה, עומדת בעזרת השם בפני ימים טובים, ימי ברכה ושגשוג, הצלחה וישועה". בהמשך התייחס לפרשת השוחד ואמר "תקופה עכורה זו שנכפתה עלינו, באה לנו ללא עוול בכפינו, ואך ורק מתוך שיקולים צרים ואכזרים של גורמים שונים".

בתוך כך הודיע ניצב ארביב החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו, לצאת לחופשה. בפגישה שקיים עם מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו אמר "מדובר בעלילת שווא ופגיעה בשמי הטוב. אני מאמין כי הבדיקה תבוצע במהירות וביעילות וכי בסופה כאשר יגיעו לחקר האמת ינוקה שמי באופן מוחלט".

ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 יחידת העל של המשטרה, שחשוד כי קיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו, נחשב כאחד הקצינים המוערכים ביותר במשטרת ישראל.

איש שטח שהחל את הקריירה המשטרתית שלו כקצין בימ"מ, טיפס במהירות רבה בסולם הדרגות המשטרתי ונחשב כמטאור עולה במשטרת ישראל, את הישגיו המשיך עד שהגיע לראשות הפיקוד כראש להב 433.

ניצב ארביב אחראי בתוקף תפקידו, על החקירות הרגישות ביותר במשטרה, בתוכן כלולים חקירת ארגוני הפשע הגדולים, חקירת פיצוץ מכונית הפרקליט, על חקירות החיסולים בארגוני הפשע ועוד.

היחידה הנמצאת תחת פיקודו- יחידת 443, היא הFBI הישראלית. היחידה מאגדת כמה יחידות ארציות: היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל), יחידת הפשיעה הכלכלית, היחידה הארצית לחקירת סוהרים, היחידה הארצית לתקיפת פשיעת כלי הרכב (אתג"ר) וכן הימורים באינטרנט. בנוסף ליחידת להב 433 ישנה גם יחידה מבצעית – יחידת הגדעונים, המכילה בתוכה מסתערבים.

בהמשך דרכו המסחררת, מונה מנשה ארביב לנספח המשטרה בארצות הברית, שהם החליף את ניצב אורי בר-לב. בחשד נגדו מסתמן כי שם לקח את השוחד מאנשי הרב פינטו.

עוד קודם מינויו של ארביב לתפקיד, פנה מבקר המדינה ללשכת השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ודרש לבחון את המינוי, כיוון שרנ"צ דנינו התבטא בעבר בצורה נחרצת נגד ארביב, כאשר כינה אותו קצין "לא אמין שמעביר דיווחים לא אמינים למפקדיו".

היום מבקש השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', להעמיד לדין את הרב יאשיהו פינטו, כפי שהמליצה המשטרה ובלי קשר לפרשייה שבה מעורב לכאורה מפקד יחידת להב 433, "אין זה ראוי שמי שעבר עבירה יימלט מאישום", והוסיף כי אין להכפיש את כלל השוטרים במשטרת ישראל וכי ראוי לשמוע את גרסתו של ארביב כקצין מקצועי ומוערך, ולקבל החלטות בהקדם האפשרי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.