הרב פרנקל: החיבור המיוחד בין דרכה של תורה ללימודים אקדמאים

בטקס שהתקיים השבוע בקמפוס לוסטיג, סיפר הרב פרנקל על הקשר האישי שלו עם המרכז ועל החיבור המיוחד בין דרך של תורה יחד עם לימודים אקדמאים: "גם אחת מנכדותי בין הבוגרות" גילה הרב.

בקמפוס לוסטיג של המרכז האקדמי לב, התקיים השבוע טקס הענקת תארים ל-95 תלמידות שסיימו את התואר במגוון מקצועות ובהם: הנדסת מחשבים, מדעי המחשב, חשבונאות ומערכות מידע, מנהל עסקים והוראת המדעים. רוב הבוגרות הספיקו כבר להשתלב בעבודה בבנקים, חברות מחשבים, חברות ביטוח, משרדי רו"ח ועוד.

באירוע השתתפו הרב שמעון פרנקל, רב אזורי לב תל אביב, הרב ד"ר אילני, ראש קמפוס לוסטיג, הנהלת המרכז האקדמי לב, יו"ר חבר נאמנים עו"ד סנדי קולב, מנהלי קמפוס לוסטיג משפחות הבוגרות ואחרים.

הרב בנימין מצגר, מנהל סמינר לוסטיג אמר באירוע: "רצון הבורא שאדם יעשה את ההשתדלות שלו, ולאחר מכן באופן טבעי אם מגיע לאדם ונגזר עליו מן השמים הוא יזכה בסיעתא דישמייא. כך למשל בפרשת המן נאמר "המרבה לא העדיף והממעיט לא החסיר". כל אחד ליקט ואסף כמה שהוא חשב שהוא ומשפחתו צריכים אבל בסופו של דבר מה שהיה צריך להיות לכל אחד זה מה שהוא קיבל מהשמים".

הרב שמעון פרנקל הוסיף: "יש לי מניות בקמפוס לוסטיג, נכדה שלי בין הבוגרות ועוד נכדות נוספות יבואו. ראיתי כאן חינוך לערכים שאני מכיר דרך נכדותי. אני רואה כאן מימיני ומשמאלי את זכור ושמור – הותיקים הם זכור, ושמור אלה בנותינו ונכדותינו, ההמשך שלנו. החיבור של זכור ושמור זה האושר הגדול שיש לנו, כאשר אנחנו רואים את נכדותינו ממשיכות בדרך אבות ואימהות ומאחלים להן שימשיכו ללכת במסלול הזה ולהיות נושאות הדגל, להאיר ולהדריך ולחנך בבית ולהצליח בעבודה".

פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב בירך את התלמידות ונתן להן עצה להמשך הדרך: "רבותינו מספרים על חושים בן דן שהיה כבד שמיעה, וכיוון שכך הוא לא שמע את כל הדיונים במשא ומתן מול עשו בהלוויה של יעקב אבינו, לא הבין איך סבא יכול להיות מוטל כך ולהמתין לסוף המשא ומתן. הוא פשוט קם והרג את עשו כי הוא לא היה מוכן לתת לזה להתקיים. גם בעולם העסקים בשוק ובבית, הבעיה בהרבה דברים בעולם זה שאנחנו מתרגלים. אסור לנו לקבל דברים ולהגיד זה בסדר ככה ונזרום. אנחנו חייבים לעמוד על המשמר. איפה שצריך לשנות חייבים לשנות, חייבם לעמוד על עקרונות ולהגיד את האמת ולהקפיד עליה".

נציגת התלמידות הודתה ל'מרכז האקדמי לב' ואמרה: "יחד עם נאמנות להלכה רכשנו גם מקצוע בעולם הפיננסי. על כך אמר שלמה המלך "אשרי אדם מצא חכמה יקרה היא מפנינים וכל חפציך לא ישוו בה" עבורנו קמפוס לוסטיג הוא הרבה יותר ממוסד אקדמי. הוא סמל לבית ולשורשים. כאן קיבלנו מהצוות החינוכי חינוך להקמת בית על אדני התורה והיראה, וכן למדנו על שיטות ומחקרים. אבל לא פחות מכך, למדנו על התמדה, נחישות ודבקות במטרה, מחויבויות לתהליכים וערכים שיתנו לנו בעזרת ה' היכולת לתת דוגמה אישית בהמשך. למדתי על דרך ארץ, הבנה סבלנות וסובלנות. כיצד להתמודד עם אתגרים, לנהל את הזמן בין הבית לעבודה ועוד".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מהאקדמיה תצא כפירה.
  מה שאומר הרב הם דברי שקר.
  הניסיון הוכיח שהאקדמיה הפילה לכפירה יהודים רבים ובניהם רבנים גדולים.
  אם יבדקו את כל האקדמאים יספרו לך שאבות אבותיהם היו דתיים, וחרדים, ומאמינים, ומאז שהחלו באקדמיה נפלו לכפירה.
  כל האקדמאים כופרים.
  לעולם לא יהיה פרופסור צדיק. ובטח לא מלאך ה'.

  ישורון |
  הגב
 2. הכל חרטות!!!! הכל שם רקוב מבפנים, חוץ ממקצוע לא לומדים כלום.
  לא מומלץ למי שרוצה לשלב לימודי קודש לצד התואר. זה נטו לבנות שרוצות תואר!

  תלמידת לוסטיג שנה ג |
  הגב