הרב ציון בוארון תוקף את דרעי: "נבזות והרס התורה שאין כמוהו" – צפו במכתב • דרעי ל'קוקר': "ההסתתרות מאחורי האשמות כלפי שליחי מרן אינה ראויה"

קו פרשת המים במירוץ לרבנות הראשית. מכתב חריף במיוחד שנשלח אל אריה דרעי מנתק סופית את הקשר בינו להגאון רבי ציון בוארון, במטרה לשים באופן סופי קץ לאיומים, הספינים והשמועות חסרות השחר הנוגעות לעובדת התמודדותו של הרב עד לסוף המירוץ. "מה שנעשה הוא נבזות והרס התורה וכבודה שאין כמוהו", כותב הרב בוארון לדרעי ומוסיף, "שנאה ומטרות אישיות לנגד עיניכם".

במכתב מתייחס הרב המשמש כדיין וחבר בית הדין הרבני הגדול ונחשב למקורבו המובהק של הראשון לציון, הגאון רבי שלמה משה עמאר לאירועים סביב "חוק עמאר" ומציין, "כל אדם ולו התמים ביותר מבין שלא הבעיה עם מועמד פלוני אלמוני". "התחוור לי מעל לכל ספק כי ידך הייתה במעל הזה, תחילה כאיש מן הצד ולבסוף כראש התנועה".

ממטה הבחירות של הגאון רבי ציון בוארון נמסר בתגובה, "תוכנית 'הדיל היומי' בהגשת אריה דרעי ואריאל אטיאס יורדת מהמסך מחוסר קונים. מכתבו של הרב מדבר בעד עצמו. הרב חוזר ומבקש לאפשר לקיים את תהליך בחירת הרבנים בדרכי נועם על פי דרכה של תורה. מוטב לאריה דרעי ולאריאל אטיאס להפיק את הלקחים הנדרשים ולהימנע מלסבך את הסיעה בירידה לפוליטיקה זולה בשל אינטרסים זרים".

עוד נמסר ממטה הבחירות, "אנו מתרשמים עמוקות מהדמיון הפורה של הגורמים האינטרסנטים שהבינו כי לא יוכלו למנוע את בחירתו של הרב בזכות התמיכה הרחבה לה הוא זוכה מקרב חברי הגוף הבוחר ולכן החליטו להשקיע את זמנם בהפרחת ספינים על 'דילים' שונים ומשונים להסרת מועמדותו של הרב".

גורמים בכירים בביתו של הרב בוארון ציינו בנוסף, "בעוד כשלושה שבועות יתכנסו חברי הגוף הבוחר כדי לקבל את ההחלטה שתעצב את פניה של הרבנות בעשור הקרוב. אין ספק שאישיותו המיוחדת של הרב מהווה את הבחירה הראויה שתקרב בין כלל חלקי העם ותשמש כסמכות תורנית וערכית לנשים וגברים, חילונים וחרדים כאחד".

צפו במכתב במלואו:

מלשכת יו"ר תנועת ש"ס
‪ ח"כ אריה דרעי נמסר ל'קוקר' בתגובה למכתב :איננו נוהגים להגיב על מכתבים אישיים,
אך מרן הרב עובדיה יוסף אמר כבר את דעתו בנושא הרבנות בצורה הברורה ביותר הן בע״פ והן בכתב, לכל מי שיש שאלות והשגות על דברי מרן , יכול לעיין שוב בדברי מרן ולשמוע את דעתו, ההסתתרות מאחורי האשמות כלפ שליחיו של מרן אינה ראויה.

סייע בהכנת הכתבה- אבי שיף

צילום תמונה ראשית- פלאש 90

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה אריה דרעי במיטבו הוא לא ישתנה לעולם מבזה הרבנים הזה

  אברהם |
  הגב
 2. כולם יודעים שדעתו של מרן יוסף היא החלטתו ודעתו של דרעי בלבד , למרן כבר מזמן אין החלטות אישיות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מה נירא לכם שמרן בובה חס ושלום הוא ברוך ה צלול ויש לו החלטות משלו!!!!!!! ברור

   שסניקית אנונימית |
   הגב