הרב צלצל: "זייפו את חתימתי"(הקלטה)

הגאון רבי צבי גרינהויז זועם על הזיוף שנעשה בחתימתו לצורכי תעמולה נגד חוק הגיוס במכתב שפורסם ב'הפלס' ומבהיר בהקלטה חד משמעית: "זה פשוט זיוף". האזינו {המכתב בהפלס}

סערת החתימות של רבנים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' מקבוצת 'בני תורה' נגד חוק הגיוס: מספר רבנים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' חתמו הבוקר על מכתב נגד תיקון חוק הגיוס החדש. המכתב פורסם בעיתון 'הפלס'.

רבים הרימו גבה כאשר חתימתו של הגאון רבי צבי גרינהויז מרבני רכסים וראש כולל חשוב בעיר התנוססה בין שלל החתימות, כאשר הגר"צ גרינהויז לא השתתף עד כה בכינוסי 'הפלס' ואף חתימתו לא צורפה לכרוזים מטעמם שהופצו בשנים האחרונות.

מהקלטה שהגיעה לידי 'קוקר' נשמע הגר"צ גרינהויז מכחיש כי חתם על המכתב: "קרה איזה פאנצ'ר ששמו חתימה שלי בהפלס על משהו, זה פשוט זיוף. אפשר לפרסם לכולם זה זיוף. זה לא נכון בכלל זה זיוף. לא קשור אליי בכלל. ה' יעזור שלא ייצא תקלות כאלו". דברי הרב גרינהויז.

ל'קוקר' נודע כי הרב גרינהויז עצמו שנדהם לגלות כי חתימתו מתנוססת בעיתון יזם את שיחת הטלפון לאחר העסקנים בה הכחיש את החתימה המיוחסת לו.

המסמכים האותנטיים מחתימת הרבנים מראים כי על המכתב חתמו רבנים נוספים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' כדוגמת הגר"צ פרידמן, הגר"ש מרקוביץ, הגר"א מיטלמן, הגר"א דויטש, הגר"י ארנברג, הגר"מ שמידע, הגר"צ שינקר, הגרב"ש דויטש, הגר"ז שפירא, הגר"ט נוביק והגר"ח קצבורג.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הקלטה ישנה…..כהיום הרב שליט״א בראש הלוחמים נגד גזירת הגיוס וחתם על המכתב באופן ברור ואישר לפרסם זה בכל העיתונים והמודעות…..וחובת תלמידי מרן הגראי״ל לדעת את האמת ולא להכחישה,(בהכחשות לא ננצח את ״נצח״ ישראל לא ישקר)

  בני ברקי |
  הגב
 2. בעוד שכל העולם היהודי מזדעזע מהפירצה הנוראה של התרת אשת איש לשוק, וכאשר מרן פוסק הדור היה הראשון שיצא לרחוב היהודי עם קול קורא ומכתב גלוי למחות נגד היתר אשת איש, וכל הגולה כמדורת אש, מכתבים וקו"ק מכל גדולי הרבנים יוצאים בעקבות מרן פוסק הדור שליט"א להתריע ולמחות נגד ההיתר, אבל בבית דין של העדה החרדית בבנייני זופניק יש להם עיסוקים 'בוערים' יותר, הם חייבים עכשיו להציל את העצמות…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אבל הרב אמר בשבת שהוא מסכים לשיטת פלג הירושלמי ודו"ק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. פלס/עץ/בני תורה = קורח וכל עדתו – גיהנם כלה והם אינם כלים.

  יהודה |
  הגב