פרסום ראשון: הרב קסלר במלחמה נגד כרמל: הסיר את הכשרות מבר-כל

אחרי שבכשרות 'שארית ישראל' הוחלט להסיר את הכשרות מרשת צרכניות בר-כל בבעלותו של מנחם כרמל, כעת הכשרות המקומית במודיעין עילית הקרויה ק"ק מודיעין עילית הסירה את כשרותה מחנויות בר-כל.

אחרי שבכשרות 'שארית ישראל' הוחלט להסיר את הכשרות מרשת צרכניות בר-כל בבעלותו של מנחם כרמל, כעת הכשרות המקומית במודיעין עילית הקרויה ק"ק מודיעין עילית הסירה את כשרותה מחנויות בר-כל.

 

המכתב
המכתב

מה שקדם למהלך, היה המהפך בכשרות 'שארית ישראל' והקמת מערך כשרות עצמאי ע"י כרמל עבור מחלקת פירות וירקות ברשת בר-כל המורכב מהשגחתם של כמה רבנים ביניהם 'העדה החרדית', הגר"מ גרוס, והגר"צ פרידמן שהיו חברים בעבר בכשרות 'שארית ישראל'.

 

אך כל צרכנייה מתחילה במודיעין עילית מודעת לחוקי הרבנות המקומית כי חובה לקבל השגחה נוספת מהכשרות המקומית ק"ק מודיעין עילית מלבד הכשרות הקיימת באותה החנות בפרט בשנת השביעית בה מקפידים בני התורה על דקדוקי ההלכות כשיטת החזון איש.

 

בשל המהפך ב'שארית ישראל', ושייכותה של הכשרות המקומית במודיעין עילית לכשרות, כרמל סירב לקבל על עצמו השגחה מטעם כשרות קריית ספר, ואנשיו אף דאגו לסלק את המשגיחים מטעם הכשרות שהגיעו הבוקר לפקח על סחורת פירות וירקות שהגיעו לחנויותיו במודיעין עילית.

 

הגאון ר' מאיר קסלר שעומד בראש מערך הכשרות המקומית במודיעין עילית החליט לאחר התייעצות עם גדו"י להסיר את הכשרות מצרכניית בר-כל לאחר שזה סירב לשתף פעולה עם מפקחים מטעם הכשרות, ואף הכניס את כשרות 'העדה החרדית' שכידוע נוהגת ע"פ מנהג ירושלים בשנת השביעית.

 

בנוסח המודעה המתפרסמת כעת ברחבי מודיעין עילית נכתב: "הוסרה ההשגחה, עקב סירובם של מנהלי סניפי בר-כל לאפשר למשגיחים לפקח ולהפריש תרו"מ  מהפירות וירקות בסניפים בעירנו, הופסקה ההשגחה עד להסדרת העניינים, ואין לוועד הכשרות אחריות על הנעשה במקום".

 

עימות קל נרשם הבוקר בין משגיחי כשרות ק"ק מודיעין עילית לבין גורמים בהנהלת רשת בר-כל לאחר שאלו חסמו את כניסת המשגיחים לחנות.

 

בתוך כך, בכניסה לכוללים ולמוסדות נוספים במודיעין עילית בוצעה החתמה של מאות אברכים נגד הכניסה לרשת בר-כל כאשר הם באים בדרישה להחזיר את כשרות 'שארית ישראל' המתנהלת כדעת החזון איש זיע"א עם כל החומרות ודקדוקי ההלכה.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שקר גס! כל אחד מוזמן להתקשר למשרדי בד"ץ העדה החרדית ולהיווכח בעצמו כי העדה נוגת על פי מנהג ירושלים. וגם הרבנים שהיו בעבר בשארית הם רבנים שמונו באופן מזורז רק בשביל לא לקחת משארית.. האם יש אברכים שרוצים לקחת סיכון בשנת השמיטה וללכת על מקום שהכשרות היא רק בדיעבד ומפוקפקת??

  חיים לייב |
  הגב
 2. להלן התיקונים, שארית לא הסירו מבר כל אלא להיפך, ב', בד"ץ העדה"ח אינם מביאים דברים הקדושים בקדו"ש אלא רק יבול נכרי, ומאפשרים לעשות שליחות כדעת החזו"א, והדברים גם בפיקוח הגר"מ גרוס, ולכן זה שקר גס לומר שהםא לא מדקדקים,
  כל אחד מבין שאם אברכים החתימו משהו זה היה בגלל מלחמת הקודש להלחם בכל זיק של אדם שלא שומע במליון אחוז לכל דברי הגראי"ל ומעיז משהו להכיר בהגר"ש אויערבך.

  חיימוביץ |
  הגב