הרב ראובן אלבז מונה במפתיע לחבר "מועצת החכמים" (הקלטה)

מינוי בהפתעה: הגאון רבי ראובן אלבז ראש ישיבת 'אור החיים' בירושלים מונה במפתיע לחבר מועצת החכמים של ש"ס • נשיא "המועצת" הגר"ש כהן הגיע לישיבת 'אור החיים' שם הכריז על המינוי.

מינוי בהפתעה: הגאון רבי ראובן אלבז ראש ישיבת 'אור החיים' בירושלים מונה על ידי הגאון רבי שלום כהן נשיא "מועצת החכמים" של ש"ס לחבר מן המניין במועצת החכמים, הגר"ש כהן הגיע מוקדם יותר לישיבת 'אור החיים' בירושלים בראשות הרב אלבז שם הודיע לרב אלבז כי הוא ממנה אותו לחבר במועצת החכמים של ש"ס.

במכתב שכתב דרעי בעת התפטרותו לפני כשבועיים וחצי הציע לצרף את הרב אלבז כבר אז ל"מועצת החכמים": "דרעי הציע לצרף את הרב ראובן אלבז למועצה ולהחזיר את אריאל אטיאס לפעילות ציבורית, ולהטיל את ניהול התנועה על אלבז ועל הרב דוד יוסף, ואת ריכוז פעילות המפלגה בכנסת על אטיאס". נאמר אז.

הרב אלבז היה השם הבולט בראש השמות שהוזכרו כמועמדים להצטרפות למועצה. הרב אלבז היה נחשב ניטרלי במאבק בין דרעי וישי. הוא עומד בראש רשת מוסדות 'אור החיים', ונוהים אחריו קהל רב של חוזרים בתשובה. גם שמו של הרב מאיר מאזוז הוזכר כמועמד להצטרפות אך כעת הדבר כבר אינו רלוונטי לאחר שתמך באופן רשמי במפלגתו של אלי ישי.

גורמים בש"ס אומרים בשיחה עם 'קוקר' כי המהלך היה מכורח המציאות לאחר ש"אותם שהצביעו ש"ס בגלל הרב עובדיה יוסף שסימל גם את ההלכה וגם את הישראליות ,יהיה להם קשה לעשות זאת כשחכם שלום כהן נמצא בראש התנועה בגלל שאינו מוכר בצד הישראלי שבו", הצבתו של הרב כהן כנשיא בראש ש"ס יצרה רתיעה אצל צעירים מסורתיים, חלקם גם חיילים, שהצביעו ש"ס וכעת חששו לעשות זאת כאשר בראש התנועה עומד מי שכינה אותם 'עמלק' וביטויים קשים אחרים, אך מינויו של הרב ראובן אלבז עשוי לשנות את התמונה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שס חוזרת לימים היפים שלה….
  סופסופ יש עשיה וחכמה…
  אפשר להתחיל לזקוף את הגב אחינו הספרדים…
  בואו נתעורר ונקים מוסדות לתפארת…
  למה צריך לרעות בשדות זרים…
  יש לנו את המידות הטובות הענווה והיראת שמים הטהורה..
  וגם ישרות בלימוד…
  חזק וברוך אריה דרעי תעלה מעלה מעלה…

  שטיגניסט |
  הגב