הרב ראובן אלבז • מ"תנועת התשובה" ל"מועצת החכמים"

מחולל מהפכת התשובה • הרב אלבז, חלק מהנוף של תנועת ש"ס בעל היכולת הרטורית הייחודית וכריזמת הרחוב המתפרצת • מישיבת "אור החיים" ל"מועצת חכמי התורה" • תקוותה האחרונה של ש"ס לשינוע רבבות מסורתיים לקלפי.

"מועצת חכמי התורה" של ש"ס נוסדה לפני כחצי יובל שנים על ידי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, שעמד בנשיאותה. מועצת החכמים מתכנסת לעיתים קרובות – לפחות פעם אחת בחודש, ודנה בסוגיות רבות העומדות על הפרק, ובעיקר הנהגתה של תנועת ש"ס והרכבת רשימת המועמדים לבחירות, במהלך השנים החליטה "המועצת" על הסכמים קואליציוניים וקבעה את מדיניותה הפוליטית והמדינית של המפלגה.

כך הוצג אמש הרב אלבז בשיעורו השבועי של הראשל"צ – צפו בוידאו

[alooma ref="b4eb9ade8350adc0232cfd15ddf09e3b.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"פנים חדשות" ויש מי שאמר גם תקוותה האחרונה של ש"ס נוספו ל"מועצת החכמים" של התנועה במינויו של הגאון רבי ראובן אלבז ראש ישיבת 'אור החיים' לחבר מן המניין ב"מועצת". נשיא "מועצת חכמי התורה" הגר"ש כהן הגיע ביום שישי האחרון במהלך שיעורו השבועי של הרב ראובן אלבז לישיבת 'אור החיים' שם בישר לו על המינוי.

למעלה מ-40 שנה משמש הרב אלבז כראש ישיבת 'אור החיים' אותה הקים בתוך דירה צנועה בשכונת הבוכרים בירושלים עם 14 תלמידים בלבד. היום, הישיבה מונה קרוב ל-400 תלמידים ועוד עשרות סניפים הפרוסים בכל רחבי הארץ.

המחזיר בתשובה הפופולארי, בעל היכולת הרטורית הייחודית וכריזמת הרחוב המתפרצת הרב ראובן אלבז היה במשך שנים חלק מהנוף של תנועת ש"ס אז החליט לצאת לכינוסי הבחירות הגדולים של ש"ס ברחבי הארץ, נאומיו הכניסו אש בליבות הפעילים שיצאו משם לשרוף את השטח, בבחירות 2013 בשל החיכוכים שהתגלו כבר אז בתנועה, נמנע הרב אלבז מלהתערב בהם.

מלבד כוחו של הרב בדמות אלפי תלמידיו הפזורים בכל רחבי הארץ, היה הרב אלבז גם דמות דומיננטית ופעילה במערכות הבחירות הגדולות והאווירה בכל מערכת בחירות הייתה רשומה על שמו.

הרב אלבז היה השם הבולט בראש השמות שהוזכרו כמועמדים להצטרפות למועצה. הרב אלבז היה נחשב ניטרלי במאבק בין דרעי וישי. הוא עומד בראש רשת מוסדות 'אור החיים', ונוהים אחריו קהל רב של חוזרים בתשובה. גם שמו של הרב מאיר מאזוז הוזכר כמועמד להצטרפות אך כעת הדבר כבר אינו רלוונטי לאחר שתמך באופן רשמי במפלגתו של אלי ישי.

גורמים בש"ס אומרים בשיחה עם 'קוקר' כי המהלך היה מכורח המציאות לאחר ש"אותם שהצביעו ש"ס בגלל הרב עובדיה יוסף שסימל גם את ההלכה וגם את הישראליות ,יהיה להם קשה לעשות זאת כשחכם שלום כהן נמצא בראש התנועה בגלל שאינו מוכר בצד הישראלי שבו", הצבתו של הרב כהן כנשיא בראש ש"ס יצרה רתיעה אצל צעירים מסורתיים, חלקם גם חיילים, שהצביעו ש"ס וכעת חששו לעשות זאת כאשר בראש התנועה עומד מי שכינה אותם 'עמלק' וביטויים קשים אחרים, אך מינויו של הרב ראובן אלבז עשוי לשנות את התמונה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "שלטון הפחד והכסף של דרעי"

  ממפים את הרבנים. ומי שילך עם ישי יזכה לטרור מהמאפייה של דרעי. כמו שכבר התחילו להתקשר אלי מחסוי ישירות לתא קולי, ולהשאיר קללות השמצות הפחדות ומה לא. אבל אני ממשיך עם האמת שלי.

  ומי שילך עם דרעי יזכה להרבה כסף. באל המעיין חילקו מילגות, ולפני קבלת המילגה כל אחד היה צריך לחתום לדרעי שישאר בתנועה, ולהביא 10 מצביעים לשס.

  בככר השבת מעלים את כל התגובות שלי, אבל תמיד מוחקים את הסיפור של אל המעיין. מדוע??

  בכל ביתי נאמן הוא |
  הגב
 2. דרעי כנראה החליט ללכלך את אלי ישי, ושלח את אלדד עם פנייה ליועץ המשפטי בעניין הזוי לחלוטין. אלי ישי יצא צח כשלג, ודרעי עשה רעה לעצמו, מפני שזה מוכיח עד לאיזו דיוטה התדרדר דרעי, שהוא צריך להשתמש בדברים כאלו בשביל ללכלך את ישי, ורוצה שישכחו שהוא אולטרה גנב, ישב שנים בבית הסוהר. עשק את קופת הציבור וגזל מילדים רעבים.

  ה"האלוקים יבקש את נרדף" רק הרב מאזוז ואלי ישי |
  הגב
 3. הרב אלבז קדוש. אבל דרעי לא ישמע לו, והוא סתם בובה להבאת מנדטים. שבסוף המנדטים ישמשו את דרעי לתאוותיו האפלות, ולהבאת מדינה פלסטינית לידינו, ולמיטוט מורשת מרן על חשבון חיזוק מורשת הרב שך.

  תלמיד מרן |
  הגב