הרב רוזן תוקף את ח"כ אלעזר שטרן – "חוק הגיור הזוי ומזמין שחיתות"

הרב ישראל רוזן תוקף את ח"כ אלעזר שטרן, איש התנועה ואומר כי בבתי בדין אין כל עומס וכל מטרתו של חוק הגיור היא למנות הרכבים ליברליים, על מנת לגייר בצורה שאינה מקובלת על רב הרבנים בארץ.

המלל התקשורתי המלווה את החוק, סובר הרב הרוזן, מיצר תדמית של עומס, כביכול ומראה מצג שווא בצורך לייסד הרכבי גיור רבים, אך "שקר הדבר"! מסיימי אולפני הגיור מגיעים לבית הדין מיד עם סיומם, הדיינים מחכים לתיקים, ואין עומס בבתי הדין.

בטור נוקב שכתב באתר "סרוגים", כתב " אני מתנגד נמרצות ל'חוק הגיור' נשוא דיוננו לפיו "רב עיר, לרבות רב אזורי ורב יישוב, רשאי להקים בית דין והוא נחשב לצורך הגיור "כראש הסניף המקומי של העדה הדתית" זה כל החוק! והוא פרוץ להשקפת עולמם של למעלה מאלף רבנים. ובאותיות מודגשות נזכיר נשכחות: כמה רבנים הודחו, וכמה מאכערים ישבו בכלא, על 'שלמוני גיור' (וראו עוד להלן על ההיבט הכספי הקשור למימוש הצעת החוק). חישבו על המהומה שתיגרם עקב הצורך בבדיקות-תוקף בדיעבד וחקירת כשרות הגיורים ומעמדם ההלכתי של דוויזיית אלף המגיירים העצמאיים…"

עוד שאל הרב רוזן ותמה, העלויות הנגזרות מהפעלת בית דין, טבילות, בריתות ועבודת משרד, הם עצומות, האם כל זה יהיה בהתנדבות? שואל הרב רוזן וממשיך, או אולי ישלמו המתגיירים סכום נכבד?

לסיכום סובר הרב ישראל רוזן כי אין יכולת פיקוח על דייני גיור ויש ליידע על כך את מועמדי הגיור. מסופקני אם הם ינהרו לבית דין אשר גיוריו משוללי תוקף ע"י הרוב המכריע של רבני ישראל גם של אלה מן הזרם הציוני והלאומי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.