הרב רצאבי תוקף: "ההשקפות של 'יחד' לא מתאימות לנו" (הקלטה)

הישג משמעותי לש"ס במאבק על הקול התימני: הגר"י רצאבי קורא באופן רשמי לאנשי עדתו להצביע למפלגת ש"ס ומגלה את המניעים לתמיכה: "האשכנזים לא נתנו לנו דריסת רגל". על אלי ישי: "מכבדים אותו אך ההשקפות לא מתאימות לנו". האזינו

הישג משמעותי לש"ס במאבק מול 'יחד' על הקול התימני: במכתב תמיכה שפרסם השבוע הרב יצחק רצאבי, מגדולי רבני התימנים, הוא קורא באופן רשמי לאנשי עדתו להצביע למפלגת ש"ס.

בעדה התימנית אומרים כי למרות שהתקיימה השבוע פגישה שהוגדרה 'מצוינת' בין אלי ישי והרב מזוז לרב רצאבי, לאחר שניתנה אמירה ברורה בדמות המכתב – הרי שהמערכה הוכרעה.

ערב הגשת הרשימות התנהל ערוץ הידברות בין אנשי מפלגתו של ישי לבית הרב רצאבי במטרה לשלב נציג תימני ברשימת 'יחד' ובמקום ריאלי. מי שיועד להשתלב ברשימה הוא ברק צוברי, סגן ראש עירית אלעד. אולם בסופו של יום המגעים לא צלחו, צוברי נשאר מחוץ לרשימה והרב רצאבי הכריז כי לא יתמוך במפלגתו של ישי.

בש"ס הרימו את הכפפה והעצימו את החיזור אחר קולות התימנים וכדי להבטיח שכולם 'נשארים בבית'. יש לציין כי רשימת ש"ס שילבה נציגים תימנים ברשימתה: משולם נהרי ויואב בן צור.

במהלך שיעורו אמש נימק הרב רצאבי מדוע בחר לא ללכת בסופו של דבר עם אלי ישי: "אם נעשה חשבון למי להצביע, לצערנו ניסינו בעבר ללכת עם האשכנזים הם לא רואים אותנו חלק מהם הם לא נותנים לנו דריסת רגל. הזמנו וסיכמנו להזמין את מרן הגראי"ל שטיינמן אך הם לא באו ולא הרימו 50 טלפונים". פתח הרב רצאבי את דבריו.

"היה לנו מגעים עם אלי ישי ה' ישמרהו ועם הגר"מ מאזוז אך לא נחתם שום דבר איתם. אנחנו מעריכים ומכבדים אותם אך הדבר לא יצא אל הפועל מאז שהתפרסמו התמונות שלי בבית הגר"מ מאזוז הגיעו אלינו משלחות מכל רחבי הארץ מהציבור התורני התימני שעולם התורה לא מוצא חן בעיניו שנלך עם השקפות שלא מתאימות לנו. בסופו של דבר עשינו התחייבות טכנית מלאכותית לש"ס על מנת לרומם את העדה מבחינה רוחנית".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אההההההההההההה תימנים מסכנים, רק ה' יעזור לתימנים
  כותבת תמניה שבאמת כואב לי על העדה שלא מוצאת את עצמה

  אאאא |
  הגב
 2. צאו וראו בחזון עובדיה יום טוב מה כתב מרן על הרב רצאבי. וחמור מזה ראו בספר של הרב רצאבי "עונג יום טוב" דברים חריפים ביותר שכתב נגד מרן. בפעם הקודמת תמך באמנון יצחק.

  בא הבוגד הגדול במרן ותומך בבוגדי מרן שס. אמור לי מה הם חבריך, אמור לך מי אתה.

  חסיד מרן |
  הגב
  • אתה חסיד גהנום שתולה עצמו באילן גבוה להחנק עליו
   מי אתה שתדבר נגד מנהיג עדה קדושה בישראל הרב הצדיק הרב הגאון מקים עולה של תורה מתוקה הרב רצאבי שליטא. ככה מדברים נגד גדול בתורה
   מרן הרב עובדיה זיעא שהוא לא האוטוריטה הילידה ןאין לו אפוטרפבות על התורה וכי כך כתב בעצמו ועל עצמו אמר דברים חריפים בלימוד על כמה וכמה כדולים כולל מרן פאר ישראל הרב בצ אבא שאול זצוקלללהה אז מה באת לבלבל המוח.
   ככה להתאבד נצח , מה השתגעת?
   ואני לא תימני בכלל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. הכותרת שיקרית!

  הרב לא אומר שהשקפותיו של אלי ישי לא מתאימות לו. זה לא נכון, הראיה שעשה איתם משא ומתן. רק באו משלחות ששלחו אותם דרעי וחבר מרעיו, ואמרו שהשקפות ישי לא מתאימות להם. הרב נכנע להם. כנראה שזה גם היה מעורב באיומים מאיומים שונים, ובהבטחות סרק, שהנבל מחלק לכל דורש…

  ה"האלוקים יבקש את נרדף" רק הרב מאזוז ואלי ישי |
  הגב