בנט מנסה להחדיר את מורשת הגראי"ל במבחני החוץ של הסמינרים?

במבחני חוץ שנערכים בימים אלו בין כותלי הסמינרים נשאלו התלמידות מספר פעמים על כינוסים שנערכו לזכרו של הרב שטיינמן, כן הוזכרה ישיבת "תורה בתפארתה". המסמכים לפניכם

האם משרד החינוך עושה שטיפת מוח לנערות הסמינרים? במבחני חוץ שנערכים בימים אלו בין כותלי הסמינרים נשאלו התלמידות מספר פעמים על כינוסים שנערכו לזכרו של הרב שטיינמן, כן הוזכרה ישיבת "תורה בתפארתה".

אלפי נערות חרדיות שלומדות בסמינרים בימים האחרונים התבקשו לענות על מספר שאלות בהקשר לידע שלהם על האירועים החרדים בראי ההיסטוריה."לפניך שתי קבוצות של צירופי שמניים. בכל קבוצה הקיפי את צירוף הסמיכות או צירופי הסמיכויות". נכתב בשאלון. בין השאלות הוצגו לנערות שורה של ישיבות לנערים נושרים, כמו שערי יושר, ובקבוצה השנייה "תורה בתפארתה" ישיבת המזוהה עם מרן הרב שטיינמן, "תורה ויראה" ו"תפארת התורה".

"תורה בתפארתה" אינה נחשבת לישיבת העילית בציבור החרדי ולא מתיימרת להיות כזאת, אך במשרד החינוך כנראה החליטו להטמיע לבנות הסמינרים את מורשת הרב שטיינמן זצ"ל ששמו מוזכר מספר כמה וכמה פעמים במבחן החוץ.

גורמים חסידים, ספרדים, וליטאים הביעו ביקורת בשיחה ל'אקטאוליק' על כך ששמותיהם של גדולי ישראל כמו מרן הרב עובדיה, האדמו"ר מגור, ויז'ניץ או הרב שך והרב אלישיב נעדרו ממבחן החוץ.

אותם גורמים סבורים כי, "משרד החינוך מכניס פוליטיקה במבחני החוץ של בנות הסמינרים מתוך מטרה להנחיל לבנות את מורשתו של הרב שטיינמן זצ"ל שכבודו במקומו מונח, אך תוך התעלמות מיתר גדולי ישראל".

ממשרד החינוך לא התקבלה תגובה, כשתתקבל, נשמח לפרסמה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטיפת מוח???

    איזה מין ביקורת זה "שטיפת מוח"?? כאילו נכתב ע"י איזה חילוני או עץ'ניק?? תכתבו משהו כמו "רבים תמהו למה לא הזכירו שמות של גדולים אחרים", אבל למה לכתוב בנוסח כזה של שנאה???

    אליהו |
    הגב