הרב שטרן: "ישי נכנס ללשכתי ללא רשות"

רשת השחיתות ברבנות ירושלים. הגר"א שטרן שיגר מכתב בהול לראשון לציון הרב יצחק יוסף בו הסביר כי יו"ר המועצה הדתית לא מאפשר לו לעבוד, ומציין כי העלימו מלשכתו את רשימת המשגיחים ומתריע מפני הסרת ידיו מהכשרות בירושלים

פרשת השחיתות ברבנות ירושלים. הגר"א שטרן שיגר מכתב בהול לראשון לציון הרב יצחק יוסף בו הסביר כי יו"ר המועצה הדתית לא מאפשר לו לעבוד, ומציין כי העלימו מלשכתו את רשימת המשגיחים ומתריע מפני הסרת ידיו מהכשרות בירושלים.

הראשון לציון הודיע לגר"א שטרן כי הוא פנה לשר הדתות ונשיא מועצת הרבנות בבקשה לבדוק את הנושא באופן מיידי

רבה של ירושלים הגר"א אריה שטרן שלח אמש מכתב בהול לראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף בו הוא כותב כי יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי מונע ממנו לפקח באופן ראוי על מערך הכשרות בירושלים.

במכתב מציין הרב שטרן כי ישי נתן הוראה למפקחים שלא ישתפו עימו פעולה. "חמור מזה, עוד נוסף היום כשנכנסו שלא ברשות ללשכתי והוציאו משם את רשימת המשגיחים שהייתה אצלי ונחוצה לי במסגרת אחריותי על מערך הכשרות כולו".

הרב מוסיף כי "צריך לציין שכל זה נעשה לאחר שמצאנו ממצאים חמורים בכמה עסקים שאסור להשלים עימהם. אי לכך הנני מבקש את התערבותכם המיידית כדי שלא נצטרך להודיע על הסרת האחריות שלנו על הכשרת בעיר.

בתגובה כתב הראשון לציון לרב שטרן "לכבוד הרב היקר מזכה הרבים, שמן תורק שמו כבוד שם תפארתו. פניתי תיכף אל עמיתי הגאון רבי דוד לאו בבקשה לפעול בעניין באופן שניתן יהיה לדון בזה ככל שיהיה צורך כבר בישיבת מועצת הרבנות הראשית לישראל הקרובה".

בנוסף שיגר הראשון לציון מכתב בהול לשר הדתות דוד אזולאי בו ביקש ממנו לבדוק את הטענות באופן מיידי.

20150716104739

20150716104751

20150716104739 (1)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הגיע הזמן שהרבנות תעצור את הזלזול המתמשך של יו"ר המועצה הדתית (שאין רפואה למכתו – כדברי חז"ל) בכבוד הרבנות בכלל ובכבוד הרה"ג הרב שטרן שליט"א

    דניאל |
    הגב
  2. לאן הגענו??? שמח בנמל! פוליטיקה זה פוליטיקה ואין מה לעשות… ובקיצור נמרץ: להתרחק מיד מכל הכשר הקשור לרבנות ירושלים…

    יעקב |
    הגב