הרב שיצא נגד התחקיר של יתד: "הרצועות כשרות" (וידאו)

הרב יוסף כהן שמציג את עצמו כמומחה בהלכות סת"ם התייחס אמש באריכות בשיעורו השבועי בביה"כ בורוכוב בירושלים לתחקיר התפילין שערך העיתונאי בנימין י. רבינוביץ בעיתון יתד נאמן – צפו

לאחר התחקיר שפורסם ביתד נאמן על הונאה הגדולה של רצועת מלכות, הרב יוסף כהן שמציג את עצמו כמומחה בהלכות סת"ם התייחס אמש באריכות בשיעורו השבועי בביה"כ בורוכוב בירושלים לתחקיר התפילין שערך העיתונאי בנימין י. רבינוביץ בעיתון יתד נאמן.

 

הרב יוסף כהן התייחס בדבריו לגוף הטענות ההלכתיות המופיעות בתחקיר העיתון שפוסלות כביכול את הרצועות שמשווק מר אייל אזולאי תחת השם 'רצועות מלכות' ופרך אותן בנימוקים הלכתיים, כשהוא אף מביע תמיהה על כך שאברכים תלמידי חכמים מייחסים חשיבות רבה מדי לטענות הלכתיות המופיעות מעל גבי עיתון ואף פוסקים מכך הלכה למעשה, תוך התעלמות מהעובדה כי העיתון מפרסם בסופו של התחקיר את פרטי המתחרים של העסק המוכפש בתחקיר.

 

הרב כהן אף תקף את הטיעון שמצוטט העיתון בשמו של הגאון הרב משה שאול קליין כי חתימת הפלומבה של כשרותו זויפה, וטען כי בכך פסל את ההכשר שמעניק לשאר עסקי רצועות התפילין, ביניהם גם אותו עסק של רצועות התפילין שפורסם בעיתון בסוף התחקיר. הרב כהן אף הביא דוגמאות ממקרים בהם נגנבה חתימת הפלומבה במשחטות בקר, אז נעלו הרבנים בעלי הפלומבה את המשחטות עד לפתרון העניין או מציאתם. לדבריו; במקרה של זיוף פלומבה, התבטלה כל משמעותה ההלכתית של הפלומבה שמבוססת על פסיקת השולחן ערוך שזקוקים ל'חותם בתוך חותם' בכדי להחזיקו ככשר.

הרב יוסף כהן שהתבטא בחריפות אודות התחקיר שפורסם בעיתון יתד נאמן אף יצא מגדרו וכתב מכתב בכתב ידו בו הוא תומך וממליץ להשתמש ב'רצועות מלכות' שמשווק מר אייל אזולאי, הרב כהן מציין כי במשך עשור הוא משתמש בעצמו ברצועות אלו ואף מעדיף אותם מרצועות אחרות שמשווקות תחת כשרויות אחרות.

 

יש לציין, כי ביתד נאמן עומדים מאחורי כל מילה בתחקיר שפורסם ומוכנים לקראת התביעה בנידון.

[vimeo 134201789 w=500 h=275]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חבל"ז של רב, הוא מגן על האינטרסים של המתקפה על כתב יתד אפילו כשכל הרבנים מכל גווני הקשת הכריעו שהתפילין פסולות.

    עצניק |
    הגב