הרב שך מתהפך בקברו / הרב ב. מלמד

ההתפרעויות של חלק מאנשי 'הפלג' עומדות בסתירה מובהקת למורשתו של הרב שך, ומוכיחות: לא מדובר במאבק טהור {דעה}

שוב חוזרים המראות המבישים בהן נראים צעירים ואברכים, הלבושים כבני תורה, מתפרעים ומתעמתים עם שוטרים ואנשי כוחות הביטחון. שוב מתכווץ רוב מנינו ובנינו של ציבור יראי השם באי נוחות אל מול הכותרות הלא-מחמיאות שנגרמות בשל מפגן הונדליזם התורן המבוצע בידי "חרדים". שוב עולה הצורך לזעוק "הם לא מייצגים אותנו".

מיותר להסביר ולתאר את הנזק התדמיתי וחילול השם הנורא הנגרם ממראות אלו. מיותר גם להרחיב על האיסורים הישירים עליהם עוברים מחוללי המהומות שמשחיתים רכוש, כגון: בל תשחית, גזל ועוד. מי שלא חושש לחילול השם הנורא – שעליו גם יום הכיפורים אינו מכפר – כנראה גם לא יחשוש ל"זוטות" כגון אלו. מה גם שבמסגרת מעטה הקנאות שמובילי המאבק תפסו עליו טרמפ, הם יטהרו את השרץ בק"ן טעמים.

בוידאו: תיעוד ההתפרעויות באשדוד

אז מה נשאר? לעמת את אותם מתפרעים עם הדברים החד-משמעיים שכתב רבם של ישראל, מרן בעל ה'אבי-עזרי' זצ"ל, שהם מתיימרים לדבר בשמו.

"אחים יקרים, לכולכם ידוע שקשה לי מאוד לכתוב בגלל מצב ראייתי, אבל אני רואה שמצב עמינו ישראל בארץ ישראל, מצבו עוד יותר גרוע, שאין לך יום שאין קללתו יותר גדולה מקללת חבירו, וכל יום קרבנות מעמינו ישראל, ואין בידינו לעשות.

על ידי זה שעושים הפגנות – לא עוזר הרבה, אבל אנחנו בתור יהודים דתיים, יודעים שהעצה היחידה בכל דבר היא חיזוק התורה והדת, שכמה וכמה גזירות ושחיטות עבר על עם ישראל בכמה מדינות, ואם נשאר הדת עם ישראל נשאר קיים.

העצה היחידה להתחזק בלימוד התורה, ולא להיגרר ולילך אחרי ההפגנות, כי לימוד התורה מחזק יותר מההפגנות", כותב הרב שך באיגרת המדברת בעד עצמה.

באיגרת אחרת, חריפה אף יותר, מגדיר הרב שך את ההשתתפות בהפגנות – איסור. "היות ואנו ציבור החרדים לדבר השם, מתנגדים בתוקף לממשלה בגלל דרכה בכל ענייני הדת וחינוך ילדי ישראל, וכפי שכבר אמרתי כמה פעמים, ומאחר ושמעתי שיש טועים וחושבים, שלכן בני הישיבות שיחי' יכולים להשתתף בהפגנות נגד הממשלה, לכן אבקשכם לפרסם בין בני הישיבות את מכתבי מאתמול, שאסור לבני הישיבות ללכת להפגנות".

כאמור, הדברים שכתב הרב שך – חזור שנית: הרב שך, ולא "רב פשרן" עפ"ל – מדברים בעד עצמם. העובדה שאותם מתפרעים בוחרים להתעלם במפגין מהוראתו החד משמעית של מי שהם מגדירים מורה דרכם – מספרת את הסיפור האמיתי: לא קנאות ויראת שמים יש כאן, כי אם מאבק אלים וברברי שאין בינו לבין "הצלת עולם התורה" דבר וחצי דבר.

הטור מייצג את דעתו של הכותב ואינו משקף את עמדת האתר

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה בובקעס בפוסט אחד, נראה מה תהיה התגובה שלך כשיבואו לעצור את הבן שלך ואם אז גם תתנגד להפיכת הרכב של המשטרה הצבאית…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב