הרב שלזינגר פורש מהמירוץ: קרב צמוד בין הרבנים לאו – שטרן

רבה של שכונת גילה הרב אליהו שלזינגר הודיע על פרישתו מהמירוץ לרבנות ירושלים. את הדברים אמר הרב בשידור חי לאבי מימרן ברדיו קול חי.

רבה של שכונת גילה הרב אליהו שלזינגר הודיע על פרישתו מהמירוץ לרבנות ירושלים. את הדברים אמר הרב בשידור חי לאבי מימרן ברדיו קול חי.

הרב שלזינגר הודיע עוד כי הוא נענה לבקשתו של מרן הגראי"ל שטיינמן שביקש ממנו שלא להתמודד ובכך להביא לניצחונו של הרב חיים משה לאו.
הודעת הפרישה באדיבות: קול חי

[alooma ref="1f0c6e75d5568baf18b3e06b7113b83a.3ga" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בדגל התורה מאמינים כי עתה נסללה דרכו של הרב חיים משה לאו לתפקיד רבה האשכנזי של ירושלים וכי הסיכויים לנצח "טובים".

מוקדם יותר, ב'דגל התורה' הכריזו גורמים רשמיים על תמיכה במועמדותו של הרב לאו לרבה האשכנזי של ירושלים.

התמיכה הגיעה לאחר פגישת הנציגים משני הצדדים אמש בביתו של יו"ר אגו"י בירושלים ח"כ מאיר פרוש, שם ישבו בין היתר, ח"כ אורי מקלב, ח"מ עיריית ירושלים אליעזר ראוכברגר, ח"מ עיריית ירושלים יעקב הלפרין, ח"מ עיריית ירושלים יוסי דייטש והמועמד הרב לאו.

גורמים ב'דגל' מבהירים כי מלכתחילה ניתנה התמיכה לגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של גילה המזוהה באופן מובהק עם 'דגל התורה' ואף נכנס להתברך במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, אך לאחר בדיקה מעמיקה של מפת התמיכה בגוף הבוחר הוכרע כי לרב לאו סיכויים גדולים יותר לצלוח את המערכה, מה שהקנה לו את תמיכת המפלגה.

הרב לאו קיבל עד כה את ברכת הדרך מהאדמו"רים מגור ובעלזא וייתכן כי ייכנס להתברך גם אצל גדולי ישראל, הגראי"ל והגר"ח קנייבסקי.

גורמים ב'דגל'  מבטיחים כי הרב אליהו שלזינגר שנלחם לאורך כל השנה האחרונה על כבודו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, ואף פעל במערכת הבחירות האחרונה עבור 'דגל התורה', יקבל מקום של כבוד במפלגה ולא יוזנח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.