מתקפה חזיתית: רבה של גילה הרב שלזינגר תוקף את הפלג הירושלמי: "הכל נעשה שם במרמה" – האזינו

על רקע מערכת הבחירות בירושלים שם נאלצים פעילי דגל להתמודד עם אנשי בני תורה שנוגסים בהם  באלפי קולות, דיבר בחריפות רבה של גילה הגר"א שלזינגר מתלמידי מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל  ואמר כי הכל נעשה שם במרמה, "אני חושב שהכל נאמר, אני מבקש למחות, שמעתי שהופיעה תמונה משכונתנו באיזה עיתון, כאילו האברכים אצלינו שייכים לדבר הזה, ואני רוצה לומר בשם האברכים אצלינו שלא היה ולא נברא, הכל נעשה שם במרמה, אצלינו האברכים בגילה כולם יושבים ועמלים בתורה וכולם נשמעים לקול גדולי ישראל מנהיגי הדור".

לאחר מכן סיפר, "בדידי הווה עובדא, בזקנותו של רבינו הגדול מרן הגרא"מ שך זצוק"ל, שהייתי קרוב אליו מאוד ואף היה מסדר קידושין שלי, ולעת זקנותו אמר בנושאים שונים 'תלכו למרן הגראי"ל שטינמן, אני כבר לא יכול להשיב'. בדידי הווה עובדא, אני עצמי שמעתי כך מפיו והדברים ידועים, ראשי ישיבות ורבנים רבים שמעו כך מפיו.

"בדידי הווה עובדא וגם הגר"י אפרתי שליט"א יודע זאת יותר טוב ממני, שרבינו מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, הוא עצמו שלח לא פעם לשאול בעצתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א. והדבר ידוע פשוט. אני זוכר פעם אחת כשמרן הגראי"ל שטינמן שליט"א בא אליו לפני החגים, והגר"י אפרתי שליט"א יעיד על כך, כיצד ביקש מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ממרן הגראי"ל שליט"א שיברכו. היה זה מראה נפלא, בזמן שמרן הגראי"ל שליט"א עצמו בא כדי לבקש ברכה".

 "הבעיה היא לא רק בשכונות כמו סורוצקין ומטרסדורף, אלא, במיוחד בשכונות המעורבות בהן כה חשוב לחזק את האידישקייט, וכאשר תהיה נציגות חזקה – גם האידישקייט בשכונות האלו יתחזק.

"יש ב"ה אברכים בקרית יובל אך הם מנושלים מכל דבר לגיטימי אצל כל אדם וקהילה, לקבל גן ילדים, לקבל חיידר, הם ממש מנושלים בכוונת מכוון. לכן צריך רק לחזק את הכח של נציגינו היקרים שבע"ה יישר כחם, אפשר לומר עתה לפני המעשה שיישר כוחם ויתחזק כוחם כדי שבאמת יתקדש שם שמים בירושלים כולה וגם בכל פרבריה, כפי שבאמת אנו כה זקוקים לדבר הזה, והקב"ה יעזור שנזכה לדבר הזה במהרה ולגאולה שלמה בב"א".

ההקלטה באדיבות קו הנייעס הקו החרדי

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ממש מביך שצריך כלל לספר בשבחו של מלאך אלוהים בדמות אדם מסוגף כולו מרן הרב שטיינמאן שצם רוב חיו ולא הגביה את עיניו מעולם. מי יכול להעיז פניו נגדו??

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב