הרב שלמה אבינר יגיע לעצרת המיליון

הרב שלמה אבינר קורא לציבור הדתי לאומי להשתתף בהפנות החרדים, ונותן ביטוי לגישה רחבה בציונות הדתית המתנגדת למהלכי הגיוס גם קבוצת חילונים הודיעה על תמיכה במאבק החרדי

הרב שלמה אבינר מראשי הציונות הדתית הודיע כי יגיע לעצרת המיליון כנגד גזירת הגיוס. כמו כן הוא קורא לכל הציבור הדתי לאומי להשתתף בעצרת.

הרב אבינר, מגדולי הפלג ה"ממלכתי" בציונות הדתית, מצטרף ליוזמת העצרת שהתקבלה בציבוריות החרדית, וזאת למרות התפיסה שלו המקדשת את צה"ל כדבר קדוש.

אמש, פרסמנו גם את מכתבו של הרב אברהם נחשון מרבני הציונות הדתית באלעד שגם הוא תוקף בחריפות את הבית היהודי כשהוא מפרט בין היתר את העניין של גיוס החרדים בכפיה והסנקציות הפליליות.

בקרב רבנים רבים בציונות הדתית ישנה סימפטיה רבה למאבק של הציבור החרדי שנתפס בעיניהם כמאבק בלימוד התורה עצמה. הרב טאו – גם הוא מהפלג ה"ממלכתי" החזק, התבטא גם כן בחריפות בתקופה האחרונה נגד התנהלות הבית היהודי בכלל, וגזירת הגיוס על החרדים בפרט.

חשוב לציין, כי בקרב הזרם ה"ממלכתי", קיים ציבור גדול שבעצמו דוחה גיוס ומקדיש את תקופת הבחרות ללימוד תורה נטו, כך שבחלק הזה ישנה הבנה רבה לציבור החרדי.

בתוך כך מתברר כי גם חילונים בתל אביב מתכוננים לצאת בהפגנת תמיכה בציבור החרדי,בטענה כי גיוס בכפיה הוא מעשה דיקטטורי. גם חברי ליכוד חילונים הודיעו כי ישתתפו בהפגנה לאות סולידריות עם הציבור החרדי, ונראה שהעצרת המתוכננת מקבלת פנים רחבות יותר ופחות סקטוריאליות. המשמעות היא – לגיטימציה גבוהה יותר למפגן החרדי כמשהו כלל ישראלי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.