"מררו לשופטי בג"צ את החיים" (הקלטה)

בראיון לרדיו גלי ישראל, הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, קורא לאזרחים לחפש את השופטים שקיבלו את ההחלטה על הריסת בית הכנסת ולאמלל להם את החיים. בתגובה קוראים לעצור את הרב האזינו {הרב שמואל אליהו התבטא}

הרב הראשי של צפת , הרב שמואל אליהו קורא "למרר לשופטים את החיים, אף מקום קדוש בישראל לא בטוח יותר".

בראיון לרדיו גלי ישראל, הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, קורא לאזרחים לחפש את השופטים שקיבלו את ההחלטה על הריסת בית הכנסת ולאמלל להם את החיים. לדברי הרב: "מרגע שנפרץ הסכר המגן על מקומות קדושים, אף כנסיה ומסגד אינם בטוחים"

הרב שמואל אליהו אמר את הדברים בתכניתה של שרה ב"ק ברדיו גלי ישראל והתייחס להחלטת בית המשפט על הריסת בית הכנסת בגבעת זאב.

הרב אליהו ביקר באזור במהלך השבוע ונפגש עם המתנגדים להריסה, שרק בשבוע שעבר התבצרו עם בלוני גז בבית הכנסת ואמר כי "הייתי בשטח וראיתי את העלבון, את החורבן. מחריבים את אמון הציבור במערכת המשפט. אני גר בגליל, שם יש אלפי בתים ערבים ומסגדים שבנויים ללא אישור על קרקע יהודית ואף אחד לא נוגע בהם. שום בית משפט לא הוציא צו כנגדם. ישנה איפא ואיפא בין בתי כנסת לבין כנסיות ומסגדים".

האזינו לראיון המלא

הרב שמואל אליהו אמר כי בכוונתו להתבטא רבות כנגד החלטה זו וקרא לכל מי ששומע אותו ומסכים איתו "לא לתת לשופטים ללכת למכולת, לתיאטרון, בלי שצועקים עליהם וממררים להם את החיים. צריכים להפגין מולם בכל מקום וכל אמצעי חוקי שמתאפשר לנו".

לדברי הרב, החלטת ביה"מש פרצה את הסכר המגן על המקומות הקדושים בישראל וכיום שום מסגד או כנסיה בטוחים.

לדבריו, "הריסת בית כנסת מבחינתי זה כמו לשרוף ספר תורה. מרגע שהקדושה שלו נפגעה, מרגע שביהמ"ש עצמו פגע במקום קדוש, אף מקום אינו קדוש יותר".

אליהו נשאל האם הוא מתכוון כי הציבור היהודי עלול לפגוע בעצמו במקומות קדושה של נוצרים ומוסלמים ולכך הוא הגיב כי "ביהמ"ש פרץ את הסכר. אני לא יודע מה האזרחים עצמם יעשו".

בתגובה לדברים החריפים קוראים בארגון השמאל הקיצוני "תג מאיר" ליועמ"ש להעמיד את רבה של צפת לדין:  "אליהו חצה רף חדש בדברי ההסתה וקרא לפגוע בשגרת החיים של השופטים ועודד פגיעה במקומות קדושים לנצרות ולאיסלאם. רק לפני כשבוע רוססה כתובת נאצה על קירות בית המשפט העליון. כתבו בפנייתם.

גדי גבריהו, יו"ר 'תג מאיר': "מניסיוננו אנו יודעים כי כאשר כתובת הגרפיטי על הקיר – זוהי רק ההתחלה. בשלבים הבאים יוצתו מכוניות, יישרפו בתים ובאם לא נעצור את ההסתה מיד נגיע לשפיכות דמים". והוא קורא: "להפסיק את תשלום משכורתו מכספי הציבור. כספי הציבור לא נועדו למימון רבנים גזעניים המסיתים לפגוע במיעוטים ובשופטים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.