הרב שמואל אליהו נגד הרב ברלנד: "להכניס אותו לכלא, רק שם יפסיק לחטוא"

רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו יוצא למתקפה נגד הגאון רבי אליעזר ברלנד מנהיג קהילת 'שובו בנים': "להכניס אותו לכלא. שם הוא יפסיק לחטוא". הרב אליהו הוסיף: "החילול השם של רב שביחד עם תפילין חוטא חטאים חמורים ביותר – הוא החילול השם והוא עיכוב הגאולה". כמו כן פסק כי אסור לתרום להצלתו

רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו יוצא למתקפה נגד הגאון רבי אליעזר ברלנד מנהיג קהילת 'שובו בנים': "להכניס אותו לכלא. שם הוא יפסיק לחטוא". הרב אליהו הוסיף: "החילול השם של רב שביחד עם תפילין חוטא חטאים חמורים ביותר – הוא החילול השם והוא עיכוב הגאולה". כמו כן פסק כי אסור לתרום להצלתו.

הרב שמואל אליהו נשאל האם הרב ברלנד קדוש או חוטא?

וכה הייתה השאלה: "פנו אלי בבקשה לתרום להצלת הרב ברלנד מהכלא. האם יש בזה משום פדיון שבויים"?

הרב אליהו השיב: "חס ושלום. יש עדויות של עשרות נשים שנפגעו ממנו. הוא הודה בפני עוזריו הקרובים שהוא עבר על איסורי עריות החמורים ביותר, (כל ההודאות שלו מוקלטות). עוזריו הקרובים ובני משפחתו שראו ויודעים מזה לא האמינו למראה עיניהם בגלל הצדקות שהוא עטה על עצמו".

בדבריו חשף: "כשבני משפחתו ועוזריו הבינו שהוא חוטא, הם ניסו לשמור אותו מהחטא אבל הוא ברח והמשיך לחטוא. לכן אין היום ברירה אלא להכניס אותו לכלא. שם הוא יפסיק לחטוא".

"הרבה מאלה שהולכים אתו היום ומגנים עליו יודעים על חטאיו החמורים, רק שהם חושבים כי אם הם יחפו עליו, הם ימנעו חילול השם ולדעתי הם טועים. החילול השם של רב שביחד עם תפילין חוטא חטאים חמורים ביותר – הוא החילול השם והוא עיכוב הגאולה". אמר הרב אליהו.

את תשובתו סיים: "כשהרב ברלנד יגיע לעולם האמת הוא יגיד תודה לכל חסיד שיתרחק ממנו היום. הוא יגיד תודה לכל אשה שהתלוננה במשטרה ומסרה עליו עדות. הוא יגיד תודה לכל החוקרים והשוטרים שמשתדלים להכניס אותו לכלא. בזכותם הוא לא ימשיך לחטוא ולהחטיא את הרבים".

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב אליעזר ברלנד מלך המשיח

  בושה וחרפה שמראיינים בכלל את שמוליק אליהו הטיפש הזה מחרף מערכות ישראל בקצרה רבינו הקדוש אומר שמי שמדבר נגד הצדיק בוודאי הוא פגום בברית שיעשה תשובה ליפני שהוא מעיז לפתוח את פיו המסריח על צדיק הדור משיח ה'

  הצדיק |
  הגב
 2. הרב הצדיק והקדוש רבי אליעזר ברלנד שליט"א ידוע בחפשו אחר בזיונות, ולכן מסוגל לצעוק לפני כולם שעשה מעשים וכו', ואם לפי דברי הרב שמואל אליהו הכל נכון אז מדוע אין איזשהי תמונה? והרי אשה אינה נאמנת בעדות אז איפה יש שתי עדים כשרים שהעידו בבי"ד? וגם אם העידו הרי שביודענו שהרב כל הזמן מחפש להיקרא רשע כי מחפש בזיונות אז למה שנאמין שאכן זה נכון והרי יש הרבה סכסוכים כספיים שגורמים לנשים שאינם כשרות לעדות להעיד על הרב!
  לכן אם הרב שמואל אליהו כל כך בטוח אז בקשה ישימו מצלמה נסתרת ונראה האם זה נכון, כי אם הרב שמואל אליהו אכן בטוח שהרב מועד אז הרי שבמצלמה נסתרת המעידה אכן תתרחש שוב..
  גם 250 ראשי סנהדרות חלקו על הצדיק.. אז גם אם יקומו 250 רבנים נגד הרב לא נאמין לזה כל עוד אין מצלמה נסתרת.. וזאת משום שהרב מחפש הבזיונות הללו ולא אתפלא אם יודה בדברים שלא עשה..

  ישראל |
  הגב
  • לפי דברי ישראל הגאון אישה לא נאמנת מדאורייתא הרב זכאי עד שיבואו 2 עדים ויעידו אבל יש גם גמרא בקידושין פ"א א שאומרת שבאיסורי ייחוד מלקין אותו על לא טובה השמועה אז בבקשה תלמד קצת תורה לא יזיק לך אה וגם גמרא במועד קטן אומרת שצריך לנדות אותו בקול דלא פסיק ולצערך "רבך הקדוש" עומד בקריטריונים האלה וגם הוא מעיד על עצמו אז גש ללמוד תורה ולא לחיות בדימיונות

   אליחי |
   הגב
 3. השם ישמור עליכם איך אתם נותנים את הדין לפני שאתם בדקתם אין אישה מעידה זה לא תופס עדות של אישה לפי התורה הקדושה שככתה ?

  שמעון |
  הגב
 4. אני מוחה! אני מוחה!
  הרב אליהו חזור בך!
  איך אתה יכול להגיד כזב דבר? האם זה הגיע לבית דין שראו וקבלו עדיות כפי דין תורה?
  איך אתה אומר כאלו דברים על סמך שמועות בלי שתשב בבית דין אמיתי ותדון בכך כפי שהתורה מצוה במקרים כאלו?
  חזור בך חזור בך!
  רק תיזהר שלא ימציאו גם עליך כאלו דברים….

  איש אמיתי |
  הגב
  • השם ישמור הרב אליהו דבר ראשון אין ידעות מאישה לפי התורה ודבר שני אתה לא ראיתה אסור לך סתם לדבר לדבר בסוף שאתה לא תקבל עונש מהשמיים נראה מי יבוא להציל אותך עדיף לך לסתום ולא להגיד כלום אם הרב ברנלד צדיק או רשע אתה לא יודע אז שתוק ואם חס ושלום זה היה למה אתה אומר שישב בכלא אתה נורמלי זה יהודי אין לך קצת לב אם אבא שלך היה בחיים לא היה מדבר כמוך תחזור בתשובה שלא יהיה מאוחר.

   שמעון |
   הגב
  • כבוד הרב , אני מוחה , למה לנו לדבר על גדולים .
   אנא חזור בך

   שימי |
   הגב
 5. למה נגדו? הוא הכי הרבה בעדו
  הוא היחיד שדואג לו באמת ורוצה שהוא יפסיק עם כל הפשעים שהוא עושה

  חיים |
  הגב
 6. מכתבו של הרב יהודה שינפלד, חמיו של הרב יום טוב חשין, ממובילי המאבק נגד הרב ברלנד, ששוגר לרבני בית הדין של "העדה החרדית", בו הוא תוקף בחריפות את חתנו ואת הקבוצה הפועלת נגד הרב ברלנד.

  "לכבוד הרבנים הג' חברי הבד"ץ ושאר יושבי על מדין הע"י" פותח הרב שינפלד את מכתבו לחברי "העדה". "היות ושמעתי שרוצים להחתים הבד"ץ על מכתב חרם נגד הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א וקהילתו והנני יודע כל הרקע מבפנים ואיך נרקמה כל המזימה השפלה הזו.

  "באתי להזהיר לא להאמין לשום עלילה בלי לשמוע צד השני כד"ת, ובפרט שמדובר במי שנכנסה בו רוח ל"ע ומטעה אפי' את עצמו ואח"כ מטעה אחרים עמו, לכן ידעו הרבנים להיזהר ותעב"ט".

  לסיום כותב הרב שינפלד: "ואני מכיר היטב את ב' הצדדים ואפשר לברר אצלי כל הפרטים".

  משה |
  הגב