הרגיעה הסתיימה: נמשך הירי לעבר שדרות ● 2 רקטות נורו הבוקר לעבר העיר

גם הבוקר נמשך הירי מרצועת עזה לעבד אזור שדרות. הבוקר (ד') נשמעה בשדרות ובאזור אזעקת "צבע אדום". תושבים דיווחו על פיצוצים שנשמעו מספר שניות לאחר מכן. מדיווחים ראשונים עולה כי שתי רקטות נורו לעבר הנגב המערבי מרצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי "זוהו מספר רקטות ששוגרו מצפון הרצועה לכיוון המועצה האזורית שער הנגב".האזעקה בשדרות נשמעה בשעה 7:33, והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. ככל הנראה הרקטות התפוצצה בשטח פתוח, וב"ה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שמעון אבוטבול, תושב שלקח את בנו לבית הספר בשדרות באותה עת, סיפר: "הייתה לי תחושה הלילה שאחרי תקיפה של צה"ל הצד השני יגיב. באמת כך היה". אבוטבול, שהאזעקה תפסה אותו ברחוב עם ילדיו, הוסיף: "מפחיד לשלוח ככה את הילדים. אבל ברגע שהם בבית הספר הממוגן, אנחנו רגועים".

שר הביטחון משה יעלון מסר בתגובה: "אנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנורה מהרצועה. לא נאפשר שגרה של טפטופי ירי לעבר אזרחינו וכוחותינו". יעלון אמר את הדברים עוד לפני הירי הבוקר לשדרות, בעקבות תקיפות צה"ל אמש בעזה וברמת הגולן. שר הביטחון הוסיף: "גם ברמת הגולן המדיניות שלנו היא שאין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על ירי מסוריה לעבר שטח ישראל, בין אם במקרה או שלא במקרה, ונגיב על כך ביד תקיפה".

צה"ל תקף בעזה
לראשונה מאז מבצע עמוד ענן, הלילה אף תקף חיל האוויר שתי מטרות ברצועת עזה, אחת במזרח העיר והשנייה בבית להיא בצפון הרצועה. לפי דיווח באחת הסוכנויות הפלסטיניות, ישראל הפציצה מפעל מרצפות ושטח חקלאי. בצה"ל אישרו שכלי טיס של חיל האוויר תקפו שני יעדי טרור בצפון רצועת עזה. גורמים פלסטינים דיווחו כי לא ידוע על נפגעים בתקיפות וכי כל המטרות הביטחוניות והמתקנים הצבאיים ברצועת עזה פונו.

אמש (ג') נורו שלוש פצצות מרגמה מהרצועה לעבר ישראל, אחת מהן נפלה במועצה האזורית אשכול, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. ההערכה בישראל היא כי ארגונים סוררים הם שירו לעבר ישראל, אולם כמו תמיד ישראל ממשיכה לראות בחמאס גורם אחראי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.