"הרגשתי עוף מוזר": אראל סג"ל יורד על גלי צה"ל • האזינו

לקראת חזרתו ל־103FM קפץ הבוקר (א') אראל סג"ל לאולפן של אילה חסון, וסיפר לה מה גרם לו לעזוב את גלי צה"ל. האזינו

לאחר שעזב בטריקת דלת את גל"צ, שדר הרדיו המזוהה עם הימין מספר על המעבר ל־103FM "טוענים שהמעבר שלי לתחנה מבוסס על כסף, אבל זה לא נכון. עזבתי גם את אתר 'וואלה' כשהתפוצצה פרשת 4000, כי החלטתי שאני לא מעוניין לשחק את המשחק. בסופו של דבר הגעתי למסקנה שזה לא נורמלי שמתקיימת תחנה צבאית בשנת 2018. אני לא יכול לקחת חלק בזה ולהיות עלה התאנה של הדבר הזה. אם אתה זורק אבן בין אמצעי התקשורת בישראל אתה תמיד תמצא את ההשפעה של גלי צה"ל. אומנם מדובר במקום טוב – ואיני מפקפק במקצועיות שלו – אך אם אנחנו רוצים פלורליזם, התחנה צריכה להתנהל אחרת. למה בשנת 2018 צה"ל צריך להחזיק תחנת שידור? צריך לאזרח את התחנה".

אילה חסון אמרה לסגל: "אתה אדם אמיץ. ספגת התקפות רבות שהקשה מכולן היא בתוך התקשורת. אני בעד שתהיה תקשורת פלורליסטית, כי אחרת אני לא מבינה מדוע יש צורך בכל כך הרבה כלי תקשורת. לציבור מגיע לשמוע דעות מגוונות – אך יש לבצע הבדלה בין ידיעות לדעות. ידיעות צריכות להיות נטולות אג'נדה. מנגד, עשית בטוויטר השוואה בוטה בין סגן הרמטכ"ל לראש הוורמאכט. האם הביקורת שספגת הייתה בעקבות העובדה שתקפת חזק מדי את צה"ל ואת הרמטכ"ל בפרשת אלאור אזריה?"

"זה לא היה כך", אמר סג"ל. "קיימתי ריאיון עם שרון גל ועם מירי רגב על גיוס כספים שביצע אזריה. הריאיון הוביל להתנגדות בסביבת הפיקוד הצבאי, שהחל לבקר אותי. אחרי שיאיר גולן אמר את מה שאמר צייצתי הערה סרקסטית כי חשבתי שאם הוא טוען שאנחנו דומים לגרמניה של שנות ה־30, על איזה צבא הוא בעצם מפקד. לא התכוונתי להשוות בין קצין נאצי לקצין צה"ל, זה דבר מתועב".

"סיבה אחת לפרידתי מגלי צה"ל היא שהעבודה שלי לא הדהדה בתחנה. הרגשתי עוף מוזר בתחנה ולא הייתי בשר מבשרה", טען סג"ל, "לא אתבכיין, כי זכיתי לשדר בשעה משמעותית ולעשות דברים חשובים – אך כל הקיום של גל"צ כתחנה צבאית אמור להתבסס על חופש עיתונאי מוחלט. אומר זאת בעדינות כדי שלא לריב עם הצבא ועם מנהלי התחנה – היו דברים בתחנה שהגדרת החופש העיתונאי המוחלט לא הייתה קיימת בהם.

"אני לא חלק מהברנז'ה התקשורתית בעיקר בגלל העמדות שלי", הוא הוסיף, "יש לנו כאן איזושהי הטעייה מובנית. כמעט כל הכתבים הצבאיים שלנו הם בוגרי גלי צה"ל, כמעט כל הכתבים לענייני משפט הם בוגרי הפרקליטות, כתבי משטרה מגיעים מהמשטרה וכו'. אני מטיל ספק וחשד בגופים הגדולים ושואל את עצמי את מה שאבא שלי היה נוהג לשאול: מי שומר על השומרים?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.