"הרגשתי שאני מקבצת נדבות"

גבי גזית שוחח עם חנה עקיבא, פעילה בתנועת 'הנכים הופכים לפנתרים' שסיפרה על המפגש המביך עם ניקול ראידמן: "הסכמתי לקחת את הכסף ונתתי אותו למנהל שלי כך שיוכל לשמש אותנו להמשך המאבק" – האזינו

במהלך מחאת הנכים מול מעון של ראש הממשלה הפתיעה ניקול ראידמן, שבאה לבקר את חברתה שרה נתניהו במעון. כשראתה ניקול הנכים המוחים מחוץ לבית החליטה להוציא כסף מזומן מכיסה ולהעבירו לחנה עקיבא הסובלת מנכות קשה.

בראיון לגבי גזית ברדיו 'ללא הפסק'ה סיפרה חנה עקיבא: "ניקול ראידמן ירדה מהמרצדס שלה ואפילו לא נכנסה עם המכונית למתחם המעון. אני הייתי מרוכזת במחאה שלי מול השער וכשהסתובבתי הציגו אותי בפניה כאחת ממובילות המאבק. דיברנו קצת אני והיא ולפתע היא פתחה את תיק ושלפה מתוכו אלפיים שקלים במזומן וביקשה למסור אותם לידי. אני התחננתי אליה שאני לא מעוניינת בכסף שלה, הרגשתי שאני מקבצת נדבות ושאני צריכה להחזיר לה את הכסף שקיבלתי ממנה. מצד שני ואני אף מודעת למצבי הכלכלי בו אני חיה ועם כל זאת הסכמתי לקחת את הכסף כי לא רציתי לפגוע בה. החלטתי לתת את הכסף למנהל שלי במאבק כך שהוא יוכל לשמש אותנו להמשך. בסיבוב ההפגנות האחרון הייתי כבר שלוש פעמים מול ביתו של ראש הממשלה, איש לא יצא לעברינו אלא רק הציבו מולנו וילון שחור".

"הייתה התלבטות מה לעשות עם הכסף. אני לא יודעת מה היה המניע של ניקול לתת לי את הסכום אך הרגשתי מאד לא נוח מהסיטואציה. נניח שהייתי לוקחת את הכסף לעצמי ומסתדרת עמו חודש נוסף, מה הייתי עושה חודש לאחר מכן?"

"במקומך הייתי שם את הכסף במעטפה בכיכר המדינה",אמר גבי גזית: "הייתי מחזיר לה את הכסף, מודה לה וטוען בפניה כי לה שזה לא הפתרון, אמצעי הקיום צרכים לבוא ממדינת ישראל ולא מאהובתו של אוליגרך סובייטי. אני קורא לאייל שנתת לו את הכסף שקיבלת וקורא לו להחזיר אותו לניקול".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.