הרב ברדא מגיב לראשל"צ: "צריך לנהוג כפי הרמב"ם"(וידאו)

המחלוקת שמסעירה את הציבור הספרדי: בהילולה המרכזית לע"נ רבי חיים ויטאל, התייחס הרב ברדא למתקפה של הראשל"צ הרב יצחק יוסף בעניין מחלוקת הרמב"ם – בית יוסף. צפו בתיעוד. { המחלוקת הספרדית}

מעל עשרים שנים מוסדות 'יצחק ירנן' בהנהגתו הרוחנית של הרה"ג יצחק ברדא שליט"א מקיימים את ההילולה המרכזית לעילוי נשמתו של הצדיק המקובל רבי חיים ויטא"ל זיע"א המכונה המהרח"ו, מי שהיה תלמידו המובהק של האר"י הקדוש.

בשולחן הכבוד לצד הרב ברדא ישב משגיחה הרוחני של ישיבת 'כסא רחמים' הרה"ג צמח מזוז שליט"א שהילל ושיבח את פעולו של הרה"ג יצחק ברדא שליט"א שהוא גיסו, על שהצליח להפיח את השממה הרוחנית שהייתה בעיר אשקלון ובכלל באזור הדרום, בעזרת הישיבה הקטנה והגדולה, הגנים ותלמוד התורה.

אחד מהדמויות הבולטות בשולחן הכבוד היה לא אחר מאשר איש חברון – ברוך מרזל. מרזל מקורב לרב ברדא ובבחירות האחרונות התקרבו יותר מכיון שהרב ברדא היה זה שתמך במפלגתו מפלגת 'יחד'

עוד נצפו בשולחן הכבוד גם הרב חיים אמסלם, הרב חיים פוקס שליט"א, יו"ר מועצה אזורית חוף אשקלון מר יאיר פרג'ון וראש עיריית שדרות אלון דוידי.

בין אלף ומאתיים האורחים שגדשו את אולם הפאר 'גני הצבי' נכחו בעלי עסקים חובקי עולם, שהתחרו בניהם מי ירכוש את המצוות הנמכרות במכירה פומבית.

לדוגמא, טליתו של הרה"ג יצחק ברדא, אותה הוא לבש באותו בוקר כסנדק, נמכרה במאה אלף שקלים. שאר הנרות והמוצרים השונים הניבו מכירות של לא פחות ממליון שקלים.
צפו ברגע המכירה של הטלית:

ולא רק, הנר המרכזי של הערב נמכר בסכום של 420,000 ש"ח ע"י איש העסקים והבעלים של רשת המזון 'יינות ביתן' נחום ביתן וחבריו.
צפו בסרטון בו מכריז נחום את הסכום האסטרונומי עבור הדלקת נר בודד ועולה להדליקו:

ראש עיריית אשקלון בפועל מר תומר גלאם, עלה לנאום בהילולה וסיפר כי "הרב יצחק ברדא שהוא לא מורי ורבי אלא המרא דאתרא של אשקלון, הבטיח לי שאני אהיה ראש העיר אחרי איתמר שמעוני… סיפרתי את זה לחברים שלי מהעירייה ואף אחד לא האמין לי, העובדה ששני ראשי העיר הקודמים הפכו בזכות גזרתו של הרב לבעלי התפקיד גרמה לי להבין שאין אלו סתם מילים…" עוד הוסיף תומר ואמר "אני גאה להיות זה שנועץ ברב ואמשיך לעשות כך, אני לא פוחד ולא מתבייש בזה…"
צפו בדברים של ראש העיר:


מי שעשה לא מעט בשביל הערב היה המשנה לראש העיר החדש חי דהרי שנהנה למראה עיניו, מעל 1200 אורחים הגיעו לאולמי 'גני הצבי' שבמושב ברכיה, בניהם גדולי הרבנים, אישי ציבור, חברי כנסת, שרים, ראשי ערים ומועצות, אנשי עסקים וחסידיו של הרב ברדא שליט"א.

טרם הערב הגדול נמכרו כרטיסי הגרלה לפרסים יקרי ערך כאשר הראשון שבניהם הוא ספר תורה שיכנס לכל בית כנסת שבו יחפוץ הזוכה.
אלפי כרטיסי הגרלה נרכשו ע"י יהודים מרחבי הארץ והעולם ורק כרטיס אחד של הגב' חן זכה.

הרב ברדה מגיב לסערה ארבעה כוסות

לפני כחודש הוציא הרב ברדא הגדה לפסח שיצא  באלפי עותקים, בעזרתו של ראש העיר אשקלון. פסיקתו של הרב ברדא לגבי השאלה כיצד לברך על ארבעה כוסות, עוררה סערה.  'קיבלנו הוראות הרמב"ם, לא קיבלנו הוראות מרן השולחן ערוך', לברך על כל כוס וכוס מארבע כוסות", כתב הרב ברדה בהגדה,  בעקבות הוצאת ההגדה, הרב יצחק יוסף תקף את הרב ברדא על פסיקתו ופסק כי יש לנהוג כדעת מרן הבית יוסף שפסק כי אין לשתות ארבעה כוסות, "כל גדולי האחרונים, כולם אומרים, מאז זמנו של מרן – אומרים שקיבלנו הוראות מרן. זה בא אומר לך 'לא, כולם טועים, אני למדתי בישיבה בבני ברק ואני עולה על כולם, קיבלנו הוראות הרמב"ם', כולם טועים ורק אתה יודע? איך חינכו אותו לכזה ביטחון עצמי? להכשיל את הרבים!. ראש העיר שלו ככה השתגע אחריו והוציא את ההגדה הזו וחילק ומכשילים את הרבים".

בדרשתו המרכזית של הרה"ג יצחק ברדא שליט"א, הוא התייחס לדברים שאמר נגדו הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א בעניין ארבעה כוסות: "צריך לנהוג כפי שפסק הרמב"ם,  הוא פוסק כל הדורות – דבריו הוא הלכה מסיני, וכך אנו נוהגים".  הרב ברדא הוסיף כי "מרן הבית היוסף הביא 27 אחוז מהתורה- כל השאר זה הרמב"ם ויש לסמוך עליו וכך הסכמת כל הראשונים" והמשיך: "מרן הבית יוסף היה מבטל את דעתו לפני הראשונים".
,
על הבמה המרכזית הופיעו גדולי הזמר המזרחי: ציון גולן, אופיר סלומון ומידד טסה עם תזמורתו.

צילומים: עזריאל משה | וידאו סיטי

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אשרינו שזכינו למרן פאר הדור הרה"ג יצחק ברדא שליט"א

    יצחק יוסף |
    הגב