הרה"ג לאו שליט"א: "אישה מהווה את עיקר הבית לצד האחריות לרוח והחומר יחדיו"

ההישגים שלכן מוכיחים את יכולתה של האישה החרדית לתת מענה איכותי למחסור בהיי-טק.

בהיכל שלמה בירושלים התקיים כנס כולל בהשתתפות בוגרות קמפוס דעת המשתייך למרכז האקדמי לב בירושלים. האירוע בסימן י"ג שנים לקמפוס שעד כה סיים 10 מחזורי בוגרות התקיים במעמד הרב הראשי לישראל לשעבר ורבה הראשי של תל אביב- יפו הרה"ג ישראל מאיר לאו שליט"א. בנוסף לקחו חלק באירוע רב קמפוס דעת הרב הדר מרגולין, יו"ר קמפוס דעת הרב שלום הלוי, מנהלת קמפוס דעת שושנה הלוי, נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק, רקטור המרכז פרופ' קנת הוכברג, וראש קמפוס טל לבנות אתי שטרן.

במהלך דברי הברכה ציין הרב לאו כי "מעמדה של האישה החרדית כיום הוא מיוחד ביותר, כשתפקידה כפול כעיקרו של הבית ומאידך נשואים על כתפיה הדאגה לרוח ולחומר גם יחד. אשר על כן נקראת 'אישה', 'כי מאיש לוקחה', ו'חווה כי היא אם כל חי' – כך שמכוחה בניינו וקיומו של עולם".

במהלך השנים קיבלו כ-600 בוגרות חרדיות בקמפוס תארים בתחומי הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, חשבונאות ומערכות מידע, מנהל עסקים והוראת המדעים והטכנולוגיה.
נשיא המרכז האקדמי לב, פרופ' חיים סוקניק שיבח את איכות הבנות החרדיות וציין כי "רמתכן הרוחנית גבוהה והדבר בא לידי ביטוי בצורה הרצינית שבה אתן לוקחות את לימודי הקודש ואת הלימודים האקדמיים, שיסייעו לכן בכניסה לעולם העבודה. ההישגים שלכן מוכיחים את יכולתה של האישה החרדית לתת מענה איכותי למחסור בהיי-טק. חברות שונות בתעשיית ההיי-טק ובתעשייה הביטחונית יוצרות איתנו קשרי מידע ופיתוחים טכנולוגיים, וגם מקבלות את הבוגרות לשורותיהן. אנו מקפידים על הרמה הגבוהה כך שהבוגרות יזכו בתפקידים הבכירים בתעשייה".

מנהלת קמפוס דעת גב' שושנה הלוי הודתה למרכז אקדמי לב שנותנים את חסותם במשך 13 שנים, ואי"ה גם בשנים הבאות, ש"בסיועם יכולות מאות תלמידות לרכוש מקצוע מכובד, תוך שהנהלת 'דעת' דואגת לצד הרוחני, להקניית ערכים והשקפה היהודית למען הקמת בתים של תורה עם פרנסה בכבוד".

ראש קמפוס טל אתי שטרן: "כקמפוס טל אנו שמחים על הזכות לסייע לקמפוס החרדי 'דעת' לתת לבנות החרדיות את הכלים כדי לרכוש מקצוע מכובד, להתפרנס בכבוד ולהקים בתים של תורה. אנחנו שמחים לראות כאן את הבוגרות שהגיעו להישגים בשוק התעסוקה ולמשרות נחשקות בתחומים היוקרתיים ביתר במשק".

_____________________________

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.