הרואים ואינם נראים / ח"כ דוד אזולאי

יש להם שמות והם מפרנסים משפחות. אבל קולם לא נשמע. הם חוסים בצלו של 'האח הגדול'. אם התמזל מזלם הם הופכים לעובדי הקבלן או עובדים לפי שעות. קבלו את השקופים – טורו של חבר הכנסת דוד אזולאי

 יש להם שמות והם מפרנסים משפחות, אבל
[two_fifth]קולם לא נשמע. הם חוסים בצלו של 'האח הגדול'. אם התמזל מזלם הם הופכים לעובדי הקבלן או עובדים לפי שעות. יש כאלו מביניהם, שגורלם לא שפר עליהם, הם חיים מעבודות מזדמנות ואינם מצליחים להביא את פרנסתם בכבוד. אלו הם 'השקופים'.

מאז היווסדה של תנועת ש"ס, בשנת 1984, היא הייתה שם למענם. היא פעלה בחצר האחורית של מדינת ישראל, בתחומי הרווחה, הכלכלה, החינוך והדת. מאות הצעות חוק, שאילתות, נאומים ואלפי פניות היו בשם אלו שהיכולת שלהם להגיע אל שולחן מקבלי ההחלטות, היא בגדר חלום.

לפני כשלוש שנים, נתקלתי במצוקתם של נכי הפוליו שהופלו, רק בשל כך, שמחלתם לא החלה בישראל. כל חטאם היה בכך שהם עלו לישראל כחולים והמדינה התנערה מהאחריות לדאגה למען החלש.

פגשתי את אותם נכים, שמעתי את מצוקתם ולבי כאב עימם, לנוכח המצוקה. במקום לזעוק ולהלין, עשיתי מעשה, הגשתי את התיקון לחוק הפוליו, שהביא בשורה לאותם נכים, שהשווה אותם לאלו שנולדו או חלו בישראל. עד אז אף מחוקק לא הרים את הכפפה, היחס לאותם נכים היה כשקופים. עבורם ש"ס הייתה לא רק לפה אלא גם לאצבע, בוועדת שרים לענייני חקיקה ומאוחר יותר במליאת הכנסת באישור החוק.

הזכות והחובה שלי נמשכת בכל ימות השנה בהם אני פוגש את אותם שקופים, קשוב לבעיות ולמצוקות ומוביל לפתרון.

למלאכת העזרה והסיוע לשקופים, חברים כל חברי הכנסת של תנועת ש"ס. לא בכדי ש"ס היא המפלגה היחידה  שמניפה את הדגל החברתי ומציגה קבלות של עשייה בתחום.

בטרם פוזרה הכנסת, הניף יו"ר המפלגה, הרב אריה דרעי, את נושא שכר המינימום. ראש הממשלה החליט לקדם את הרעיון, אולם כל אלו שמתחפשים לחברתיים בערבי בחירות, לא נכחו בהצבעה על אישור החוק, רק סיעת ש"ס, הייתה שם בהרכב מלא על מנת לדאוג לאותם שקופים. כי העבודה עבורם היא לא רק בערב הבחירות. אנחנו שם, בשבילכם, בכל ימות השנה.

העבודה לא תמה ועל שולחני נמצאים מספר נושאים הממתינים לסיום טיפול (העובדים הארעיים, פורים וט' באב כיום שבתון), בבחירות הקרובות אתם חייבים לחזק את ש"ס, הקול שלכם לא יהיה שקוף.

כל זאת בנוסף, למען המשך המהפכה הרוחנית בה התחלנו לפני 30 שנה במצוותו של מרן, להמשיך את בניית מוסדות החינוך הספרדיים, על פי דרך ישראל סבא בכל הארץ, ולהפיץ את אור היהדות לאלפים ורבבות המצפים לנו לקבל מעט רוחניות, מסורת וערכים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.