13 הרוגים ו-80 פצועים בפיגוע דריסה בברצלונה

הפיגוע התרחש סמוך מאוד למסעדה היהודית הכשרה 'מכבי' המוכרת מאוד לכל יהודי וישראלי המגיע לברצלונה

הרוגים ועוד עשרות נפגעים הערב (ה') בפיגוע דריסה שהיה במרכז רובע הרמבלה, המרכזי ביותר בבירת ספרד ברצלונה.

מחבל דהר עם מכונית מסחרית אל מרכז השדרה ודרס עוברים ושבים שלא הצליחו להימלט מגלגליו. על פי עדויות לאחר מכן הוא יצא מהרכב ונמלט מהמקום.

הפיגוע התרחש סמוך מאוד למסעדה היהודית הכשרה 'מכבי' המוכרת מאוד לכל יהודי וישראלי המגיע לברצלונה. 'אקטואליק' שוחח עם אחד מהסועדים שישב במקום בזמן הפיגוע שסיפר כי בעלי המקום סגר מיד את דלת הברזל המגנה על המסעדה והותיר בתוכה את הסועדים המודאגים שלא נפגעו.

המשטרה בספרד כבר הודיעה כי מבחינתה מדובר בפיגוע טרור והיא ממשיכה בחקירה בניסיון לאתר את עקבות המחבל.

דיווחים מברצלונה סיפרו גם על שני חמושים שנראו נכנסים למסעדה סמוכה בבעלות תורכית מיד לאחר פיגוע הדריסה וכי הם מחזיקים בבני ערובה. הדיווח עדיין לא אומת.

במשרד החוץ אומרים כי לא ידוע בשלב זה על נפגעים ישראלים באירוע – אך ממשיכים לבדוק את הנושא, בשל העובדה שישראלים רבים מטיילים בימים אלה בבירת ספרד – כולל בשדרת הרמבלה הפופולארית.

רבה של ברצלונה, חבר הועדה המתמדת של ׳ועידת רבני אירופה׳ הרב מאיר בר חן, אמר כי בהנחיות הביטחון שקיבל מיד לאחר הפיגוע נסגרו מוסדות הקהילה והרחוב כולו בשליטת המשטרה.

הרב בר חן ליד מוסדות הקהילה שנסגרו בהנחיית משטרת ברצלונה

 

הרב בר חן אמר כי ככל הנראה לא מדובר על פיגוע שכוון נגד יהודים וכי כמפקד זק״א הודיע לו מפקד משטרת ברצלונה כי באם יתברר שיש נפגעים חלילה יהודים הוא יודיע לו מיידית.

׳הטרור הוא טרור נגד כל אדם שנברא בצלם. ליבנו עם הנפגעים ואנו מאחלים להם רפואה שלמה ומהירה׳. הרב הוסיף כי הקהילה היהודית סומכת על שירותי הביטחון הספרדים שעושים הכל כדי לאבטח את מוסדות הקהילה׳.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.