"הרוג בתקיפת ישראל בסוריה"

מתיחות בצפון: סוכנות הידיעות הסורית מדווחת הבוקר על הרוג ושבעה פצועים בתקיפת חיל האוויר הישראלי אמש על עמדה של צבא סוריה בדרך לקוניטרה.

בלילה תקף צה"ל 14 מטרות בסוריה בעקבות הירי לשטח ישראל אתמול.

סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה הבוקר (שישי) כי אדם אחד נהרג ושבעה נוספים נפצעו בהפצצות סמוך לקוניטרה.

 

בישראל מאשימים את משמרות המהפכה של אירן וטוענים כי ירי הרקטות הוא חלק מהמאמץ האירני לחמם את הגזרה מול ישראל. "ישראל תגיב בנחישות ובעוצמה כלפי מי שיאתגר אותנו, ונניח ידנו עליו בכל עת ובכל מקום שיהיה בו", אמר בתגובה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

יעלון הוסיף והאשים את הסכם הגרעין עם אירן והסרת הסנקציות מעליה כצעדים שהובילו למתיחות בצפון. "המשטר האירני, ושליחיו בסוריה ובלבנון, חותר לפתוח חזית טרור נגד ישראל מרמת הגולן, ולשם כך מבריח נשק ומאמן חוליות טרור", ציין שר הביטחון. "מה שראינו הערב עלול להיות הקדימון לאירן עשירה יותר ורצחנית יותר".

 

 

בתקיפות הופצצו מתקנים ותשתיות של הצבא הסורי, בהם סוללות תותחים במפקדה של חטיבה 90 צפונית לקוניטרה, מרגמות, מפקדה ואנטנות קשר של הצבא. בכיר בצה"ל הדגיש כי על אף שישראל רואה בסוריה אחראית לירי משטחה, מי שעומד מאחורי הפיגוע הם אנשי הג'יהאד האסלאמי שהונחו והוכוונו על ידי אירן.

"התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע בשעות אחר-הצהריים, במסגרתו ארבע רקטות שוגרו לעבר שטח מדינת ישראל". נכתב בהודעת דובר צה"ל שאף הפנה אצבע מאשימה לאחראים: "הירי בוצע על ידי ארגון הג'יהאד האסלאמי, במימון ובהכוונה איראנית והוא מהווה הפרה בוטה של ריבונות מדינת ישראל".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.