הרוויח 4,000 והשכיר חמש דירות

רשות המסים מגבירה את האכיפה על בעלי דירות המעלימים הכנסות: שלושה מהם, תושבי אזור המרכז, נעצרו לאחרונה בחשד שלא דיווחו מעולם על הכנסותיהם משכר הדירה שגבו.

רשות המסים מגבירה את האכיפה על בעלי דירות המעלימים הכנסות: שלושה מהם, תושבי אזור המרכז, נעצרו לאחרונה בחשד שלא דיווחו מעולם על הכנסותיהם משכר הדירה שגבו.

מבדיקה של הרשות המיסים על פי החשד, הם העלימו הכנסות של בין מיליון למיליון וחצי שקלים כל אחד.

לדוגמה,  תושב גבעתיים, השכיר מזה שנים חמש דירות בת"א ובגבעתיים מבלי לדווח כלל על הכנסות מהשכרתן, כאשר על פי הרישומים המצויים ברשות המסים, השתכר כביכול פחות מ-4,000 שקלים ברוטו בחודש בעשר השנים האחרונות. החשוד הודה כי לא דיווח על הכנסות בסכום של כ-1,500,000 ש"ח ו

תושבת תל אביב המשכירה שש דירות בתל אביב, ירושלים אילת וטבריה. גם היא מעולם לא דיווחה על ההכנסות מהן ואף לא ערכה חוזים מול שוכריה. מאז 1992 ועד היום היו ברשותה עשר דירות, כאשר לאחרונה רכשה עוד דירה בת"א והיא נמצאת במגעים לקניית דירה נוספת. על פי החשד העלימה הכנסות משכירות של לפחות 1,200,000 ש"ח בעשור האחרון.

בנין, דירה, מע''מ 0

חשוד נוסף נעצר  לאחר התגלה כי בבעלותו שלוש דירות בנתניה, בת חפר וקדימה שהושכרו ללא דיווח לרשות המסים עבור כמיליון שקלים מאז שנת 2005.

בשנים האחרונות נשלחו למעלה מ-100,000 מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על כלל מקורות ההכנסה שלהם, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה. המכתבים נשלחו בשל מידע וסימנים מחשידים על הכנסות שאינן מדווחות.

כ-70,000 מאותם אנשים כבר השיבו למכתבים עם נתונים לגבי הכנסותיהם ומתוכם כ-20,000 שפתחו תיקי עוסק בגין הכנסות החייבות בדיווח. כחלק מפעולות אכיפת הדיווח נחקרו בשלב הראשון עשרות אזרחים מכל רחבי הארץ, שקיבלו את דרישות הדיווח ולא הגישו דוחות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.