הריטואל הקבוע: מהומות הבוקר בכותל בעקבות הפרובוקציות של 'נשות הכותל' • 5 נשים מ'נשות הכותל' עוכבו לחקירה

למרות שמראש הודיע מפקד משטרת ירושלים, יוסי פריינטי, כי ינהג ביד קשה נגד 'נשות הכותל' מפירות הסדר, היום, חמישי – ראש חודש, הגיעו הנשים בכל זאת, ואיתן הפרובוקציות:

בשעת בוקר מוקדמת הגיעו למקום 'נשות הכותל' לנהל כדרכן את התפילה שלהן בראש חודש, כשהן קוראות מתוך חומש ועטופות בטליתות.

איתן הגיעו, כמו לפני מספר שבועות, גם כמה חברות כנסת, כדי להגן על השאר – על ידי כך שהן עצמן חסינות. המשטרה נערכה מבעוד מועד בכוחות גדולים, וכבר בכניסה לכותל עוכבו מספר נשים שבכליהן נמצאו זוגות תפילין.

לאחר מכן, בעזרת הנשים עצמה עוכבו 2 נשים שעוררו פרובוקציות שונות, אבל השיא הגיע לאחר מכן, כאשר המשטרה עצרה חרדי ששהה בעזרת הגברים, וזאת מפני שהצית סידור תפילה מיוחד – בו מתפללות נשות הכותל.

בסך הכל עיכבה המשטרה הבוקר חמש נשים, לאחר שעוררו כאמור פרובוקציות שונות, נגד צו הבג"צ האוסר לעשות זאת.

חברות הכנסת ששהו במקום, הגיבו מצידן כמובן בזעם: "יום לאחר שפורסם בקול תרועה מתווה שרנסקי, לרחבה שוויונית בכותל, שולחת ממשלת ישראל את השוטרים לעצור נשים בטלית. המעצרים בתפילה היום הבהירו את כנות הצעת המתווה", אמרנ ח"כ תמר זנדברג (לשעבר ממרצ בתל אביב).

ח"כ מיכל רוזין אמרה אף היא כי "יש לאפשר ל'נשות הכותל' להתפלל באופן ראוי ושקט. אין כאן באמת מחלוקת דתית כי אם פוליטית בלבד. מדובר במרחב ציבורי ישראלי שצריך להיות שוויוני לגברים, נשים וכלל הזרמים ביהדות. זה כנראה המקום היחידי בעולם שבו נשים יהודיות אינן יכולות להתפלל בחופשיות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.