הריסת בית הכנסת – שר הדתות סייר במתחם(גלריה)

שר הדתות דוד אזולאי ביקר היום בבית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב בעקבות החלטת בג"ץ להרוס את המקום. בביקורו במקום אמר כי הוא מצפה לראות את בנימין נתניהו מתגייס למאבק

שר הדתות דוד אזולאי ביקר היום (רביעי) בבית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב בעקבות החלטת בג"ץ להרוס את המקום. בביקורו במקום אמר כי הוא מצפה לראות את ראש הממשלה בנימין נתניהו מתגייס למאבק.

מדובר במבנה בית כנסת גדול ומפואר הבנוי כבר 12 שנה ונותן מענה לכ-500 משפחות ביישוב גבעת זאב ומהווה המרכז הקהילתי הגדול ביותר ביישוב כאשר סלע המחלוקת הינה מהות שייכות הקרקע אם ישראלית או פלסטינאית.

השר אזולאי נפגש גם עם יו״ר המועצה מר יוסי אברהמי בניסיון למצוא פתרון כולל לסוגיה. במהלך הסיור התבטא השר: ״קשה וכואב לראות מקום המהווה מגדלור של תורה ותפילה העומד בפני הריסה מיידית. לא יעלה על הדעת שבמדינת היהודים יהרסו מקום המקודש ביותר ליהדות״.

השר אזולאי אף שיגר מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הוא מבקש ממנו להיפגש לאלתר עם יו״ר המועצה והגורמים הנוגעים בדבר בכדי לשמוע מהם על ההצעה החילופית שגיבשו בנדון, על מנת לעצור מיידית את ההריסה המתוכננת בבית הכנסת המשרת כמחצית מתושבי היישוב גבעת זאב בימי חול ובשבת, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בסמיכות לימים הנוראים הממשמשים ובאים.

20150805074130

20150805074130 (1)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.