רבה של נתיבות התיר לחלל את השבת

בתחילת השבוע בישרו בצה"ל על חשיפתה של מנהרת טרור אשר הייתה מוכנה לשימוש בחלקה הצפוני של עזה. רבה של נתיבות עודכן על דבר מנהרת התופת ונדרש על ידי מנהלי החברה שהרסו את המנהרה לפסוק בנידון

בתחילת השבוע בישרו בצה"ל על חשיפתה של מנהרת טרור אשר הייתה מוכנה לשימוש בחלקה הצפוני של עזה. המנהרה הושמדה קילומטרים לתוך הרצועה.

אלא שמאחורי הקלעים התחוללה דרמה של ממש, מנהלי החברה שממונים על הריסת המנהרה, התחבטו בשאלה הלכתית הנוגעת להריסת המנהרה. ל'אקטואליק' נודע כי ביום חמישי בלילה פנו ראשי חברת 'רדימקס' (החברה שממונה על הריסת המנהרה) לרבה של נתיבות הגאון הרב פנחס כהן, בכדי שייתן היתר לנהגים של החברה לעבוד בשבת, וזאת משום שחלק מהעובדים הינם דתיים ששומרים על קדושת השבת.

בשלב הזה, הרב פנחס הפנה את השאלה לפתחו של הראשון לציון ורבה של ירושלים, הרב שלמה משה עמאר, ולאחר שליבנו יחד את הסוגייה פסקו "שמותר לעבוד בשבת". וכך היה. במשך כל השבת עבדו במקום פועלי החברה עם עשרות משאיות בכדי לאטום את המנהרה שהגיעה עד לעומק הרצועה. רק ביום ראשון, הותר לפרסום כי אותרה מנהרה בגבול הרצועה.

מדובר צה״ל נמסר כי: לנוכח הנתונים האג״מיים והמבצעיים שהוצגו בפני הרבצ״ר, נקבע כי הפעילות הייתה פעילות מבצעית חיונית, על כן הותרה בשבת".

 

הבוקר, מנהל מרחב דרום של החברה אופיר מנין, שיגר מכתב לרבה של נתיבות הרב פנחס כהן בו הוא מביע את הערכתו.  אקטואליק מביא את מכתבו המלא:

"לכבוד הרב פנחס כהן. ראשית אני חייב לומר שהתרגשתי כאשר קראתי את מכתבך שהופנה לעובדינו. אני כותב לך היום (יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי האיבה) שבמקרה או שלא במקרה יום זה מסמל לעם ישראל יותר מכל יום אחר את האחדות והחשיבות שביטחונונו יהיה תמיד בידנו כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא".

מנהל החברה כותב עוד במכתבו: "ברצוני להודות לך בשם חברת תעשיות רדימיקס ובאופן אישי על עזרתך הרבה להצלחת המבצע בשבת האחרונה פרשת תזריע מצורע. מכתבך שמבהיר ומבאר את הצורך הלאומי להגנה ולשמירה על בית ישראל סייע והשפיע רבות על עובדינו להגיע להחלטה לעבוד בשבת למען הגנה על מדינת ישראל ושלמרות השבת הקדושה מדובר במצווה ולא בחילול השבת
.
מנהל החברה כתב עוד כי "חברתנו מעסיקה עובדים רבים שהם שומרי מצוות ומקבלת באהבה ובהבנה את הצורך בשמירה על השבת אך כמו במקרה הזה נקראנו לאתגר לאומי זה על מנת למנוע פיגוע בהיקף גדול .

לסיום מסביר מנהל המרחב כי "המבצע היה הכרחי וביטחוני ממדרגה ראשונה ותאריך הביצוע היה העיתוי הנכון ביותר מבחינת ביטחוניות רבות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.